ТАМ, ДЕ ЖИВЕ РІДНА МОВА, ЖИВЕ УКРАЇНСЬКИЙ НАРОД

Серед дат і подій, що збагачують нас духовно, вирізняється День української писемності та мови, який щорічно відзначають в Україні у день пам`яті Преподобного Нестора-літописця — 9 листопада.

За православним календарем 9 листопада вшановують пам`ять Преподобного Нестора-Літописця – послідовника Кирила і Мефодія. Вважається, що Нестор Літописець став прабатьком української писемної мови. Сенсом всього його життя була книжкова справа. На початку XII століття він створив літопис, в якому охопив події, починаючи від біблійних часів і до XI століття. Його написання зайняло близько 20 років.

Мова — духовний скарб нації. Це не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в наших серцях. Українська мова – мова української нації в ній тисячолітня історія нашого народу – історія тяжка, кривава, із злетами і падіннями, осяяна духом свободи та незалежності Української держави, бо ж український народ віками змушений був із зброєю в руках оборонятися і відстоювати своє право на вільне життя.

Традиційно, в День української писемності та мови відзначають найкращих популяризаторів українського слова, заохочують видавництва, які видають літературу українською мовою, проводять регіональні тематичні конкурси, виставки тощо.

Цього дня в обласній бібліотеці для юнацтва відбувся День інформації на тему: «Книга відкриває світ» в рамках якого проведено різноманітні заходи, присвячені Дню української писемності та мови.

Проводячи заходи бібліотекарі ставили за мету : розширити знання молоді про красу і багатство української мови, пробудити почуття національної гідності, виховувати любов до рідної мови, рідного краю, відчувати поваги до всього свого, українського, бажання розмовляти українською мовою.

Напередодні свята в читальній залі бібліотеки було оформлено ряд книжкових виставок та виставок-інсталяцій: «Мрій. Читай, Мандруй», «Бібліографічний калейдоскоп», «Чаювання з улюбленими письменниками», «Гроно знань», «Мистецтво, що зачаровує», «Зірки української літератури», «Осінній вернісаж книжкових новинок», «Світ технічної книги», «Гарячі новинки для осінніх днів» та ін. працівники бібліотеки творчо підійшли до оформлення виставок, кожна з яких мала свою родзинку та свій неповторний вигляд. Виставки прикрашали різні аксесуари, предмети побуту, аплікації, рослинні композиції тощо.

Заходи , що в цей день відбулися в бібліотеці, вражали своєю різноманітністю зо формою проведення, змістовністю та інформативністю.

Для учнів Миколаївської НВО Кіровоградського району та ЗОШ №4 бібліотекарі відділу популяризації книги провели бібліо квест «До мови доторкнімось серцем».

Учасники заходу ділилися на команди, обирали капітана та відвідували наступні станції – «Історична», «Літературна», «Наукова», «Дитинства» та «Бібліографічна». Послідовність станцій для кожної команди була зазначена у маршрутному листі. Прибувши на потрібну зупинку, учні за підказками мали знайти завдання та виконати його. Переможці отримали призи.

Працівники сектору соціокультурної діяльності провели швидкий квест «Полювання за книгами», під час якого учасники за трьома підказками повинні були знайти на книжкових виставках потрібні книги. Хто швидше з учасників впорався з завданням отримали призи.

Під час проведення заходу «Мова- диво-інструмент». учні ЗОШ №2 познайомилися зі сторінками історії української мови, згадали скорботні дати на тернистому шляху її розвитку, дізналися, що у світі існує близько 6000 мов та що найближчою до української мови є білоруська. Цікаво, що загалом у світі українською говорять 45 млн. осіб. Вона є другою слов`янською мовою за кількістю мовців та входить до другого десятка найпоширеніших мов світу.

А от студенти будівельного коледжу та старшокласники ЗОШ №6 під час заходу «Першоджерела Русі-України» дізналися цікаві факти про історію виникнення української писемності , історію давньоруських літописів та пам`яток писемності. Однією з найдавніших книжкових пам`яток яких є Остромирове євангеліє 1056—1057 p

Ціково пройшла зустріч молодої кропивницької поетеси, журналістки та громадської діячки Олени Горобець з учнями ВПУ №9. Під час якої присутні познайомилися з її творчістю, послухали поезії у виконанні авторки, дізналися про молодих кропивницьких поетів та їх творчі проекти та плани на майбутнє.

Також в цей день відбулося ряд екскурсій, де присутні ознайомилися як з новинками літератури так і з роботою бібліотеки.


Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image...
[object Object]
423 Переглядів
Вибрати мову сайту »