Краща книга жовтня

 

Згідно підсумків опитування користувачів бібліотеки кращою книгою жовтня місяця знову названо роман американської письменниці Лорі Шпільман «Список мрій» (вперше цей роман отримав титул «кращий» у липні поточного року). Вочевидь, роман змусив багатьох згадати свої потаємні бажання …

Лише 1 бал відділяє від звання «Краща книга жовтня» роман Д. Тарта «Щиголь» та новелу Ф. Кафки «Перевтілення».

Тартт Донна. Щиголь: роман / Донна Тартт; пер. з англ. В. Шовкуна; ред. Р. Ставицький. – Х.: Книжковий клуб “Клуб Сімейного Дозвілля”, 2016. – 816 с. – ISBN 978-617-12-0838-4.

Отямившись після вибуху в музеї, тринадцятирічний Тео ще не розуміє, що там, під уламками, залишилися його матір і його дитинство. Пробираючись до виходу, повз каміння та тіла, він підбирає безцінну картину фламандського майстра, яку так любила його мати. Дивний старий, вмираючи, віддає йому свого персня та просить винести картину звідси… Тео буде кидати із родини в родину, із Нью-Йорка до Амстердама, із глибин відчаю до ейфорії. Викрадений «Щиголь» стане його прокляттям та надією на порятунок…

Дона Луїза Тартт (1963 р.н.) — американська письменниця, автор романів «Таємна історія» (1992 р.), «Маленький друг» (2002 р.), «Щиголь» (2013 р.).

У 2014 році Д. Тартт за роман «Щиголь» отримала Пулітцерівську премію; журнал «Тайм» включив Донну Тартт до списку «ста самих впливових людей світу». Роман перекладено 45 мовами світу.

Кафка Франц. Перевтілення: Видання з паралельним текстом / Франц Кафка. – Х.: Фоліо, 2006. – 187 с. Текст нім. та укр. мовами. – ISBN 966-03-3485-0.

Несподівано перетворившись на комаху, Ґреґор хоче продовжити повноцінне життя. На жаль, це неможливо, бо він навіть не може підвестися з ліжка. Він втрачає роботу, родина замикає його в кімнаті, турбуючись, щоб ніхто не дізнався, що з ним сталося. Під впливом перевтілення Ґреґора змінюються також і члени його родини. З часом на Григора все менше звертають уваги, ставлячись більше не як до людини і родича, а до предмета.

Перевтiлення Ґреґора на комаху — яскрава метафора вiдчуження людини вiд усього свiту. Оповідь також інтерпретують як протест проти стилю життя, що призводить до відчуження.

Франц Кафка (1883 р. н.) — один із найвизначніших німецькомовних письменників XX ст., більшу частину творів якого було опубліковано вже після смерті. Його твори просякнуті абсурдом і страхом перед зовнішнім світом, вони здатні пробуджувати у читача відповідні почуття тривоги, що є унікальним явищем у світовій літературі.

«Перевтілення» змушує переглянути своє життя та звернути увагу на життя людей, що нас оточують.

Отже, якщо Ви не читали ці твори, саме час… Проте, бібліотека завжди радить найкраще, але вибір залишається за Вами.

[object Object]
203 Переглядів
Вибрати мову сайту »