І все перекреслив урановий атом

14 грудня, згідно Указу Президента України № 945/2006 від 10.11.2006 року, відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Саме в цей день в далекому 1986 році було завершено спорудження захисного саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком.

13 грудня в обласній бібліотеці для юнацтва відбулася зустріч з Павлом Трапезніковим, оператором ЧАЕС. В зустрічі також взяли участь члени ГО «Клуб авторської пісні та поезії «Байгород»: Віктор Холявко (голова ГО), Інна Дідук та Олександр Антоненко.

Павло Олександрович згадав ті квітневі дні вісімдесят шостого року, коли були мобілізовані всі сили на ліквідацію аварії, що забрала в перший же день життя восьми пожежників, а двох працівників станції так і не знайшли. Про евакуацію міста Прип’ять і про те, як виглядає це місто сьогодні, про саму станцію, яка ще досить довгий час працювала, про мужність і самопожертву ліквідаторів, про розробки вчених по знезараженню території від радіаційного впливу, про те, як поступово повертається Чорнобильська зона до життя дізналися студенти ДНЗ «Кіровоградський професійний ліцей сфери послуг».

Учасників заходу вразили пісні у виконанні членів відомого клубу «Байгород»: «Я ніколи не був біля Прип’яті», «Дзвін Чорнобиля б’є на сполох», «Лелеки над Прип’яттю». Саме з цими піснями клубівці брали участь у Міжнародному фестивалі «Чорнобильські мотиви», який проходить у місті Дніпро кожного року в першій декаді грудня.


Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image...
[object Object]
280 Переглядів
Вибрати мову сайту »