«Андріївські вечорниці»

Кіровоградська обласна бібліотека для юнацтва спільно з ГО ТІМО «Відкриті двері» мають добру традицію – запрошувати мешканців міста на надзвичайне дійство – «Андріївські вечорниці». Цього року в книгозбірні зібралась величезна кількість відвідувачів, які цікавляться українськими традиціями та звичаями. Ми щиро вдячні Управлінню освіти, науки, молоді та спорту Кіровоградської ОДА за підтримку в проведенні заходу.

Споконвіку в Україні на Андрія проводять святкові вечорниці з різноманітними розвагами: піснями, танцями, «Кусанням Калити», святковою вечерею та дівочими ворожіннями. Не обійшлося без цих атрибутів і наше свято.

На початку заходу перед гостями виступив священик Соборного храму Благовіщення Пресвятої Богородиці Іван Верескун, який розповів глядачам про свято Андрія Первозванного. Продовжили розважати гостей чудові колективи Кіровоградщини. Актори молодіжного театру «Палата №6» розказали про традиції святкування вечорниць на Україні. Студенти факультету педагогіки та психології Центральноукраїнського державного педагогічного університету ім. В. Винниченка розіграли старовинний обряд кусання Калити. Вихованці імідж-центру «Ольга» презентували зимову колекцію одягу, яка буде показана також в «Резиденції Діда Мороза» у м. Чернігові. Прийшлися до смаку відвідувачам пісенні та хореографічні композиції від вихованців КЗ «Центр дитячої та юнацької творчості Кіровоградської міської ради». Та найбільше вразив глядачів виступ аматорського драматичного колективу «Відродження» Карлівської філії Соколівського сільського будинку культури об`єднаної територіальної громади Соколівської сільської ради. Вони показали уривок з вистави «Сватання на Гончарівці», а вокальний колектив «Мальви» подарував чудові пісні про вечорниці.

По закінченню програми на всіх чекали різноманітні розваги – ворожіння, українські забави, передноворічні майстер-класи та перегляди новорічних кінострічок. Наостанок ми залишили найсмачніше – частування українським народними стравами. До смаку прийшлися відвідувачам апетитні варенички, навариста каша та запашний чай.

Не обійшлося й без благодійності – вже традиційно діяла виставка-розпродаж на підтримку бійців, що знаходяться в зоні АТО (спільно з громадською ініціативою «Армія SOS»). Дякуємо майстрині Світлані Хавроненко за надані для продажу роботи та усім небайдужим кропивничанам, які підтримали дану ініціативу.

Традиції нашого народу потрібно не забувати, а підтримувати, тож частіше приходьте до бібліотеки та святкуйте українські свята разом з нами.


Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image...
[object Object]
813 Переглядів
Вибрати мову сайту »