Історія міста Єлисаветграда

Кожному місту є чим пишатися. Кропивницький – не виняток. І нехай наше місто не найстаріше в Україні, але своєю красою та особливостями історії не поступається іншим. Саме історії нашого міста була присвячена відеомандрівка «Вулиці Єлисаветграда: Велика Перспективна», яку 30 січня відвідали учні ВПУ №9.

Слухачі довідалися про те, як починалося заселення степового краю, як народжувалося та розвивалося наше місто.

Учні дізналися, що розквіт міста почався у XIX столітті: з`явилися «великий» міст через Інгул, нові кам`яні будинки, бульвари, сади, почалося озеленення та замощення вулиць.

У другій половині XIX століття в Єлисаветграді розпочалося бурхливе приватне будівництво. Розквіт єлисаветградської архітектури даного періоду пов`язаний з іменами Я. Паученка і О. Лішневського.

Присутні здійснили відеоподорож центральною вулицю Кропивницького – Великою Перспективною, яка пролягає від площі Незалежності до вулиці Соборної, є важливою транспортною артерiєю міста; познайомилися з її історією та архітектурними перлинами.

Цікавими були факти про відомих особистостей та благодійників, що зробили значний внесок у розбудову центральної вулиці нашого міста.


Loading image... Loading image... Loading image... Loading image...
[object Object]
483 Переглядів
Вибрати мову сайту »