Таємниця Шевченкового генія

Сакралізація і перетворення в міф постаті Шевченка в українській свідомості є фактом загальновизнаним. Ми багато чули і читали про знаменитого Кобзаря, але в історії життя улюбленого поета лишилося іще багато невідомого. Навіть сам факт народження Тараса Григоровича приховує чимало таємниць.

Чи потрібно розвінчувати міфи навколо Шевченкової постаті і стверджувати, що йому, як і всім нам, ніщо людське не чуже? Чи, може, варто залишити сакралізацію Великого Кобзаря як щось високе, духовне, міфологічне, як втілення великої національної ідеї, що тримає в єдності наш народ?

Саме про це йшлося на черговому засіданні літературного клубу для молоді «Ліра» 25 лютого. Учасники клубу переглянули документальний сенсаційний фільм «Таємниці Генія Шевченка», що породив ряд дискусій як в країні загалом, так і серед лірівців зокрема.

Учасники клубу читали й обговорювали улюблені твори Т.Г. Шевченка, звичайно ж, декламували і свою власну поезію.

Крім того, була презентована відеопоезія уривка поеми «Сон» Т.Г. Шевченка, з якою учасники літературного клубу для молоді «Ліра» візьмуть участь у загальноукраїнському поетичному відеофлешмобі «#Молодь читає Шевченка», що ініціювала Тернопільська обласна бібліотека для молоді.

[object Object]
221 Переглядів
Вибрати мову сайту »