Українська легенда: М. Гоголь

До 200-річчя від дня народження М.Гоголя у відділі популяризації книги оформлено книжкову виставку «Українська легенда: М. Гоголь».

Про коротке життя видатного письменника розповідають листи, спогади, документи. Що спонукає нас перегортати сторінки книг, заглиблюватися в біографічні матеріали? Мабуть, бажання наблизитися до генія, зрозуміти витоки і рушійну силу його творчості.

До таємниць життя митця допоможуть доторкнутися спогади його сучасників, публікації про окремі періоди життя, інформацію про які знаходимо як в окремих виданнях, так і в періодиці. Зокрема, в журналах «Чумацький шлях», «Київ», «Всесвітня література та культура», «Всесвітня література в середніх навчальних закладах України».

У розділі «Духовна спадщина» вміщено твори письменника та літературно-критичні дослідження про них. «Гоголь і Україна», «Гоголівські місця на Україні» – особливий розділ виставки. На ній також представлені також публікації Юрія Матівоса, почесного члена Всеукраїнської спілки краєзнавців, заслуженого журналіста України. «Микола Гоголь і Юрій Яновський – родичі» – ця стаття друкувалася в газеті «Голос України», 2002 р. за 31 жовтня. Ще один творчий доробок краєзнавця «Микола Гоголь у нашому краї» надруковано в газеті «Кіровоградська правда» 2007 р. за 9 жовтня. До речі, М. Гоголь, як зауважує дослідник, був першим письменником, чиїм іменем було названо вулицю в Єлисаветграді.

«Земля України, – за словами Олеся Гончара, – це вона вигодувала, виховала Гоголя і то не лише фізично, а що важливіше – духовно, з дитинства наділивши його красою своєї поезій, буянням пісенної творчості, епічною величавістю дум, фантастикою казок, переказами й легендами, барвистою образністю – всіма багатющими плодами народного руху».

[object Object]
843 Переглядів
Вибрати мову сайту »