Кіровоградщина – козацький край

З кожним днем зростає інтерес багатьох людей до нашої історії і це – не даремно, бо знання свого родоводу, історичних та культурних надбань необхідні не лише для піднесення національної гідності, а й для використання кращих традицій у сучасному житті. Саме з нагоди святкування 14 жовтня Дня українського козацтва,  за народним календарем свята Покрови, яка була покровителькою січового лицарства, відділом абонементу підготовлено урок-історії «Кіровоградщина – козацький край» та оформлено книжкову виставку: «Степ та воля – козацька доля».
У першому розділі виставки «Україна – земля козацька» відображено обставини виникнення і становлення козацтва та його роль в історії, військове мистецтво, громадянський устрій, судочинство, господарська діяльність, побут, звичаї та духовність козаків.
У другому розділі «Хай козацька мудрість воскреса щоднини» представлена література про українські народні думи, історичні пісні, героїчний епос українського народу. Привертають увагу книги «Закувала зозуленька» (антологія української народної поетичної творчості), «Українські січові стрільці у піснях» І.Я.Хоми, «Пам’ять степів» П.Кизименка , «Козаки не за порогами» П. Кизименка, в яких чудово розкрито історію козацтва центральної України, описано степові шляхи Богдана Хмельницького та Івана Сірка, представлено інформацію про козацтво степової України, яка свого часу була місцем перемог Запорізьких і Гайдамацьких загонів над поневолювачами українського народу. Родзинкою виставки є колекція козаків Володимира Крутоуса, відомого на Кіровоградщині скульптора, що працює в стилі військової історичної мініатюри.
Володимир Крутоус з дитинства мріяв стати військовим, але так склалось, що не зміг. Хлопчиком почав ліпити з пластиліну, потім перебрав дуже багато матеріалу – глину, дроти аж поки до рук не потрапив пінопласт.
Серед його робіт відомі мініатюри персонажів Російсько-французької війни 1812 року. Брав участь у проекті «Єлисаветградські військові прапори». Вже понад три роки В. Крутоус цікавиться періодом козацтва. Збирає матеріали про одяг та зброю козаків.

[object Object]
675 Переглядів
Вибрати мову сайту »