Шевченкове слово в віках не старіє

Тарас Шевченко…Такий великий,
що бути більшим не можна.
Як Україна. Як світ.
(Борис Харчук)

Щороку, в березні, Україна відзначає дні, які в народі називають «шевченківськими». До цих днів в обласній бібліотеці для юнацтва ім. О.М.Бойченка оформлено книжкову виставку «Шевченкове слово в віках не старіє».

…Свою Україну любіть,
Любіть її… Во врем’я люте,
В останню тяжкую минуту
За неї Господа моліть.
Т.Шевченко

У цих словах нашого незабутнього Кобзаря – весь зміст його нелегкого, але яскравого життя. Любити свою Україну, свій народ, всім своїм життям приносити користь людям – такий приклад лишив Тарас Шевченко всім наступним поколінням українців. Про життя і творчість Т. Г. Шевченка користувачі дізнаються, переглянувши книги з першого розділу виставки: «Перехрестя долі Кобзаря».
Багато літ незгасним вогнем усеперемагаючого патріотизму палахкотить могутня і ніжна Шевченкова поезія. Вірші та пісні Тараса Григоровича рано входять у нашу свідомість, закликають любити рідний край, брататися сильному зі слабшим, бути справедливим, чесним. В другому розділі виставки: «Дзвенять Кобзареві струни» представлені поетичні, прозові та драматичні твори Т.Г.Шевченка.
Багато є в світі прекрасних поетів, кожний народ має своїх співців. Але тільки Тарас Шевченко здобув таке всенародне визнання. З давніх-давен в українських оселях під заквітчаними рушниками поряд з іконами можна було побачити портрет Шевченка, а на столі «Кобзар». Його поетичне слово звучить у різних куточках світу – один лише «Заповіт» перекладено на 147 мов! Поезії Шевченка покладені на музику, багато з них давно стали народними піснями. До могили Кобзаря в Каневі йдуть люди з усіх куточків планети, щоб вклонитися генію, який учив любити свою землю і свій народ. Більше про вшанування і велич Т.Г.Шевченка користувачі дізнаються з останнього розділу виставки: «Черпаємо правду в твоєму слові».

[object Object]
1 028 Переглядів
Вибрати мову сайту »