Письменники – нобелівські лауреати

У рамках Нобелівського тижня 10 жовтня 2013 року Швецька королівська академія наук оголосила ім’я цьогорічного лауреата Нобелівської премії з літератури. Ним стала канадська письменниця Еліс Мунро. Саме з цієї нагоди працівниками відділу абонементу оформлено книжкову виставку «Письменники ‒ нобелівські лауреати».

Нобелівська премія ‒ одна з найпрестижніших міжнародних премій. Заснована згідно із заповітом шведського підприємця, науковця Альфреда Бернарда Нобеля, який винайшов динаміт. Весь свій статок (близько 31,5 млн. шведських крон) він призначив на фінансування міжнародної премії. Згідно з його волею, відсотки діляться на 5 рівних частин, які призначаються для заохочення відкриттів у галузі фізики, хімії, фізіології або медицини, літератури і особливі досягнення перед людством у справі миру. Виняток ‒ математики. Це пов’язано із сумною історією кохання Альфреда. Дівчина, яку він кохав, вийшла заміж за математика. Саме через це Нобелівська премія не поширюється на цю галузь науки.

1900 року був створений Нобелівський комітет, який виплачує премії. Вручення премій почалося 1901 року. За час її існування було запроваджено лише одне нововведення: 1968 року Шведський банк, з нагоди свого 300-річчя, запропонував виділити гроші на премію з економіки, а Нобелівський комітет взяв на себе зобов’язання з їхнього розподілу. Офіційно іменована як «Премія з економіки пам’яті Альфреда Нобеля» вперше була присуджена 1969 року. За традицією, премії з фізики, хімії, медицини, літератури і економіки вручає в Стокгольмі в Концертному залі король Швеції.

Завітайте до бібліотеки, ознайомтесь з виставкою!Loading image... Loading image... Loading image...
 

[object Object]
507 Переглядів
Вибрати мову сайту »