Визволення Кіровограда. Як це було

8 січня для історії обласного центру день особливий – день визволення міста Кіровограда від фашистських загарбників. До цієї дати в Кіровоградській обласній бібліотеці для юнацтва ім. О.М. Бойченка у відділі абонементу оформлено книжкову виставку «Визволення Кіровограда. Як це було». У далекому 1944 році, на другий день після Різдва Христового, у Кіровограді немов народилося інше життя – без окриків чужинською мовою, без знахабнілих німецьких вояків, ненависної форми загарбників. Після важких триденних боїв місто над Інгулом було звільнено від гітлерівців.

Саме в першому розділі книжкової виставки «Кіровоградщина у полум’ї війни» представлено книги і матеріали про перемогу, яка давалась важкою ціною. В боях за визволення міста брали участь війська генерал-полковника Шумілова, генерал-лейтенанта Жадова, танкісти генерал-полковник танкових військ Ротмістрова, генерал-майора танкових військ Каткова, генерал- майора танкових військ Полозкова, генерал-майора танкових військ Кириченка, артилеристи генерала артилерії Фоміна і пілоти генерал-лейтенанта авіації Горюкова. Саме про цей період розповідають місцеві газети: «Народне слово» та «Кіровоградська правда», а також книги В. Шурапова «Земний уклін тобі солдате» та «Ніч над Інгулом». В. Доценко «Щоб пам’ятати». «Подвиг у спадок» жителі міста Кіровограда у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 рр. Береста «Юність опалена війною».

Зробити цей розділ привабливим і змістовним допомогли матеріали з фондів обласного краєзнавчого музею : фотографії, збірники документів та речі часів війни.

У другому розділі виставки «Подвиг непідвладний часу» зібрано матеріали про початок війни на полях Кіровоградщини. Представлено цілий ряд книг: про участь юнаків у визвольній боротьбі: «Нескорений спартак» , Долматовського « Зелена брама» К. Береста «Патріоти» В Яроша «В небе войны» О. Рябошапки «Вогонь нескорених сердець» У третьому розділі «Сльоза зорі стоїть над обеліском» представлена художня і науково-публіцистична література про безсмертний подвиг народу у війні , партизанський рух на Кіровоградщині К. Берест: «Ім’я на обеліску, «Книга пам’яті України.» Матеріали із газет, які розповідають про тих, про кого і сьогодні ми зобов’язані постійно пам’ятати.

[object Object]
992 Переглядів
Вибрати мову сайту »