Ротар Т. День коду в Кропивницькому // Бібліосвіт. – 2017. – № 4. – С. 73-76

День коду в Кропивницькому

Тетяна Ротар,

завідувач відділу інформаційних технологій та електронних

ресурсів Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва

ім. Є. Маланюка

У Кіровоградській обласній бібліотеці для юнацтва в рамках Європейського тижня коду було проведено масштабну акцію, присвячену програмуванню та сучасним інформаційним технологіям. Програмування – це писемність ХХІ ст., а тому важливість праці програміста в епоху високих технологій важко переоцінити. У недалекому майбутньому навички програмування будуть необхідні всім для отримання, фільтрування чи аналізу даних.

Написання програми стане буденністю, чимось подібним до написання повідомлення у Facebook. Але сьогодні для більшості суспільства професія програміста залишається екзотичною та незрозумілою. Тож для того, щоб сприяти поширенню інформації про кодування, створення різноманітних додатків та ігор за допомогою коду, у 2013 р. Нієле Кроес, єврокомісаром з питань цифрових технологій, був започаткований Європейський тиждень коду. Кіровоградська обласна бібліотека для юнацтва вже вчетверте долучається до цієї ініціативи. Але, на відміну від трьох попередніх років, у 2017 р. програмуванню була присвячена не одна-дві години, а цілий день. Масштабна акція «День коду в Кропивницькому» проводилося спільно з громадською організацією ТІМО «Відкриті двері» в рамках ініціативи Meet and Code, яка впроваджується ресурсним центром «Гурт у співпраці» з організаціями TechSoup Europe та Haus des Stiftens GmbH за фінансування SAP. 12 жовтня до бібліотеки завітали більше двохсот школярів, студентів, викладачів вузів, ІТ-спеціалістів, волонтерів, щоб узяти участь у різних заходах, присвячених програмуванню.

Під час заходу «Паперове програмування» учні різних шкіл познайомилися з циклами і алгоритмами, спробували себе у ролі шифрувальника та навчилися задавати команди для роботів. А невеличке рухове завдання змусило згадати знання з математики і трішечки пограти і розімёятися. Жоден із учасників заходу не сказав, що програмувати занадто складно для нього. А отже, є надія, що вони звернуть свою увагу в бік спеціальностей ІТ-сфери. У змаганні з алгоритмічного програмування брали участь учні старших класів міських шкіл. У кожної команди була мета: якомога швидше виконати всі завдання навчального курсу і запрограмувати дії персонажів гри MINECRAFT.

До останнього моменту не було зрозуміло, яка команда прийде до фінішу першою. У лідери вибивались учні то однієї школи, то іншої. І в результаті першою виконала всі завдання команда з гімназії ім. Т. Шевченка. Після закінчення змагання всі учасники отримали сертифікати, а переможці були нагороджені ще й грамотами та цінними призами. Щоб детальніше познайомити учнів старших класів з особливостями підготовки ІТ-спеціалістів у нашому регіоні, була організована зустріч із педагогами Центральноукраїнського національного технічного університету (ЦНТУ), Центральноукраїнського державного педагогічного університету (ЦДПУ) ім. В. Винниченка та кібернетико-технічного коледжу. Школярі мали змогу дізнатися з напрямками підготовки спеціалістів сфери ІТ у вишах нашого міста. Молодь зрозуміла, що ІТ – це не лише коди, а і роботи, 3D-друк, кібербезпека.

Так, завідувач кафедри металорізальних верстатів та систем Центральноукраїнського національного технічного університету, доктор технічних наук, професор А. М. Кириченко цікаво розповів про досягнення студентів і викладачів їхньої кафедри, а деякі навіть і продемонстрував. Підготовка майбутніх фахівців включає програмування та обробку на верстатах з ЧПУ (числовим програмним управлінням), навички розробки технологічних процесів, проектування верстатів, промислових роботів, різального інструменту, 3D-принтерів, використання перспективних технологій і засобів програмування робототехнічних систем. Особливо старшокласникам сподобалося те, що студенти регулярно проходять практику в країнах Європи: Франції, Великобританії, Німеччині, Польщі. На військовій кафедрі, за бажання, студенти можуть отримати офіцерське звання. Кафедру кібербезпеки та програмного забезпечення Центральноукраїнського національного технічного університету захоплююче презентував заступник декана механіко-технологічного факультету В. А. Бісюк.

Мало хто із школярів уявляв, що захист інформації не тільки корисна, а і дуже цікава справа, адже безпечний віртуальний простір та збереження інформації – одна із найактуальніших проблем сьогодення. Після змістовних розповідей про переваги того чи іншого напрямку навчання учні могли ознайомитися з роботами, створеними студентами ЦНТУ. Один з роботів навіть танцював під музику Майкла Джексона. Дехто з глядачів спробував надрукувати герб України на 3D-принтері. До речі, принтер – теж продукт праці студентів під керівництвом викладачів ЦНТУ.

Багатьом, особливо – юнакам, припала до душі експозиція комп`ютерних ігор, створених студентами та школярами, які відвідують гурток, що працює при університеті. Завдяки таким зустрічам старшокласники згодом зможуть обрати свій професійний шлях, використавши отримані знання та практично доторкнувшись до індустрії та життя ІТ-компаній. Загалом «День коду в Кропивницькому» виявився надзвичайно цікавим та корисним для молоді, адже він був насичений враженнями і спілкуванням. У багатьох виникло бажання переглянути книжки за темою заходу. А завбачливі бібліотекарі заздалегідь потурбувалися про те, щоб познайомити відвідувачів з новинками літератури та періодичними виданнями, які є у фонді бібліотеки.

[object Object]
263 Переглядів
Вибрати мову сайту »