Знати, щоб не повторювалось

«Чорнобильська катастрофа та її вплив на навколишнє середовище» – під такою назвою у відділі популяризації книги відбулася зустріч учнів СЗШ № 14 із фахівцями Управління ДСНС у Кіровоградській області.

Учасники зустрічі заглибилися в історичний екскурс подій: будівництво станції, яке було розпочато в 1971 році, а в 1983 році вже працювало 4 енергоблоки цієї електростанції із запланованих шести; про катастрофу, яка сталася в ніч із 25 на 26 квітня. Переглядаючи відео про це лихо, перед учнями постала жахлива трагедія 1986 року. Першими до палаючого реактора за тривогою прибули пожежники з охорони Чорнобильської АЕС. Незабаром прибуло підкріплення з міста Прип’яті. Їх було 28, вони першими прийняли найжорстокіший удар на 4 блоці станції. Сьогодні ми називаємо їх «шеренгою № 1». Тієї трагічної ночі лейтенанти й сержанти пожежної охорони виконували свою звичну роботу. Шестеро чоловік загинули майже відразу. На захист народу і землі встали всі, хто брав участь у ліквідації аварії та будуванні захисної споруди – саркофага, який сховав залишки зруйнованого реактора. Це і робітники атомної станції, що залишилися працювати після вибуху, і атомники з інших станцій, що прийшли їм на допомогу. Це і водії машин, і льотчики гелікоптерів, з яких у воронку реактора закидали пісок. Це і шахтарі, які під зруйнованим реактором будували фундамент для саркофага, і будівельники, що зводили сам саркофаг. Це і молоді хлопці – солдати нашої армії, медичні працівники.

Аліна Сергіївна Бакай, фахівець служби порятунку, розповіла присутнім про вплив радіації на організм людини. Також ішла мова про способи захисту життя і здоров’я від випромінювання. Аліна Сергіївна роздала учням листівки на тему безпеки.

Бібліотекарі підготували для учасників заходу книжкову виставку «Чорнобиль. Гірка пам’ять і вічний біль».

Loading image... Loading image... Loading image... Loading image...
[object Object]
259 Переглядів
Вибрати мову сайту »