Патріотичний арт-табір «Драйвове літо»

З 23 по 28 липня Кіровоградська обласна бібліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка спільно з Кропивницьким кошем УДЮТ «Січ» вдруге провели патріотичний арт-табір «Драйвове літо». Насичена та креативна програма табору привабила увагу 37 школярів віком від 10 до 15 років із різних навчальних закладів міста Кропивницький, які й стали цьогорічними таборовиками.

Організатори подбали про те, щоб програма була різноманітною та цікавою як для хлопців, так і для дівчат. Кожного дня на таборовиків чекали різноманітні майстер-класи, квести, руханки, патріотичні забави, флешмоби екскурсії та цікаві зустрічі.

Вже першого дня вони спробували себе в тістопластиці. Майстер-клас відбувся у формі гри на знайомство. Було проведено жеребкування, в результаті якого кожен з таборовиків витягнув ім’я друга, якому мав зробити подарунок. Також сподобались підліткам й майстер-клас по створенню оберегів, чарівних гарбузів в техніці акварель, арт-розпису та енкаустики. Особливо запам’ятався підліткам майстер-клас з декупажу, під час якого вони, використовуючи серветки з яскравими малюнками, створювали особливу склянку для мами.

Не менш цікавими були й таборові зустрічі. Так, Ольга Ярова, керівник сімейної акторської майстерні «Ольвія», завітала із цікавими ігровими вправами на зближення, які прийшлися до душі непосидючим таборовикам.

Про особисту безпеку ми говорили з представниками патрульної поліції Кіровоградської області. Поліцейські провели змістовну бесіду з підлітками та розповіли про те, як діяти у складних життєвих ситуаціях щоб захистити себе від різних видів небезпек.

Фахівець Центру оперативної тактичної підготовки «Цитадель» продовжила тему безпеки, провівши майстер-клас із самозахисту та організувавши виставку-презентацію військового спорядження.

Ще однією гостею табору стала волонтер Корпусу миру США Гейл Нілі. Вона не лише навчила підлітків плести браслети дружби, але й провела майстер-клас по створенню особистого прапору. Гейл розповіла про значення різних кольорів і запропонувала учасникам обрати три кольори для свого власного прапору. Також спільно з таборовиками волонтерка провела танцювальний флеш-моб, під час якого підлітки танцювали запальний «Сha-cha slade».

Не менш цікавими були й екскурсії до Кімнати бойової слави 3-го окремого полку спеціального призначення та Пожежної частини м. Кропивницький. Під час спартакіади від Центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» таборовики перевірили власну фізичну форму та продемонстрували свої досягнення в різних видах спорту. А під час «креативних читань» та щоденного бібліоквесту «Знайди свою книгу» підлітки виявили свої знання, кмітливість, швидкість та ерудицію.

За традицією керівниками табору виступала «таборова старшина» – отаман, осавул та писар. Саме вони слідкували за дисципліною, проводили вранішні та вечірні шикування та руханки, а також організували похід на природу.

Останнього дня табору січовики запросили таборовиків разом із батьками до лісу. Тут на них чекали різноманітні січові забави – таборовики навчалися в’язати вузли, ставити палатки, безпечно розводити ватру та управлятися з батогами. А в цей час батьки готували смачний обід – справжній козацький куліш та запашний чай. Чудові враження від походу та табору в цілому не зіпсувала навіть шалена злива – діти і батьки втомлені, але задоволені розійшлися по домівках.

А про враження таборовиків та їх батьків найкраще свідчать їх відгуки, залишені в мережі Фейсбук:

«Велике дякую за чудове дозвілля наших дітей. За нові знайомства, знання і цікавинки. Дитина під великим враженням, задоволена і зацікавлена пізнавати все більше» – Юлія Гаянська.

«Дуже дякуємо за чудовий день!!! І за табір в цілому!!! Діти в захваті і чекають продовження» – Олена Літвінова.

«Дуже дякуємо всім співробітникам бібліотеки, а також всім запрошеним організаторам, які працювали з нашими дітьми. Особлива подяка УДЮТ «Січ»! Так! Це було справді «драйвове літо». Чекаємо на нові зустрічі. А те, що ми потрапили під зливу, так це добра прикмета, це на добро…» – Ганна Дефорж.

«Є у нас така чудова підліткова організація Кропивницький кіш УДЮТ «СІЧ», а ще є не менш чудова Кіровоградська обласна бібліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка. Так от, у тандемі вже другий рік поспіль вони дають просто «бомбічний» результат: патріотичний табір “Драйвове літо”! Діти, які залишилися влітку у місті, мали змогу провести насичений, цікавий і корисний тиждень.

Щоденні майстер-класи, розваги, екскурсії, нові друзі, нові знання. (І все це українською мовою, що для мене дуже важливо!). При цьому ці активності так чи інакше мали патріотичне спрямування. Не обійшлося і без вишколу і дисципліни…

Останній день таборівки діти провели з батьками. У справжньому лісі. Зі справжньою польовою кухньою (смачніших польових кулешу та чаю я ще не куштувала!) І ми, батьки, мали можливість подивитися на своїх дітей геть іншими очима! Такі дорослі, серйозні, відповідальні… А бачити цікавість в очах своїх дітей, радість і бажання йти до табору – дорогого варті!

Тож дякую всім, хто причетний до патріотичного табору “Драйвове літо”! (він щойно закінчився, а ми вже чекаємо наступного! Сил і натхнення вам в цій важкій, але корисній праці по вихованню підростаючого покоління! Так тримати!» – Світлана Ткаченко.

Цьогорічний табір добіг свого кінця залишивши по собі купу позитивних емоцій та гарних спогадів. А що цікавого приготують бібліотекарі разом із січовиками для наступного табору ми дізнаємося лише наступного року. Тож до нових зустрічей! 

6 Переглядів
Вибрати мову сайту »