Міжнародна школа для молодих та прогресивних керівників бібліотечної сфери

З 22 липня по 1 серпня 2018 року головний бібліотекар сектору соціокультурної діяльності Корінь Христина взяла участь у роботі Міжнародної школи для молодих та прогресивних керівників з бібліотечної сфери, а також у триденному навчальному турі бібліотеками м. Штутгард. Організатори – Вища школа медій в Штутгарті за фінансової підтримки Goethe-institut.

Учасниками стали представники різних країн: України, Грузії, Росії, Узбекистану, Угорщини, Швейцарії, Єгипту, Катару та Німеччини.

Програма складалась із 2-х основних модулів та триденної поїздки по бібліотеках та департаментах міст Штутгарт, Бібербах та Ройтлінген. Навчання проводилось англійською мовою.

Перший модуль був присвячений Цілям сталого розвитку Організації Об’єднаних Націй 2016-2030 років. Лектором виступила Барбара Шлейхаген – виконавчий директор Німецької бібліотечної асоціації. Цілі сталого розвитку (ЦСР), яких на сьогодні дотримуються всі країни світу, встановлюють власні показники розвитку і включають 17 цілей і 169 конкретних завдань. Протягом 3-х днів учасники виконували практичні завдання, направлені на подолання глобальних проблем людства.

Другий модуль мав назву “Re-designing of the library”. Його лектором виступив Роб Бруінзел із Нідерландів, бібліотекар з 45-річним стажем. Він поділився історією успіху фірми “Ministry of imagination”, у який працює зараз – займається дизайнерським оформленням бібліотек по всьому світу.

Незабутні емоції залишили бібліотеки та департаменти, які опікуються бібліотеками Німеччини: місцева публічна бібліотека м. Штутгарта, головна бібліотека міста Бібербах, EKZ департамент, який надає сервіс усім бібліотекам Німеччини, та дві університетські бібліотеки. Міські бібліотеки в Німеччині, всупереч думці про те, що читання паперових книг йде в минуле, поступаючись всіляким електронним носіям, відчувають себе так само чудово, як і в колишні часи.

Бібліотеки дуже просторі та комфортні – в зонах відпочинку між стелажами стоять зручні диванчики і журнальні столики, мають найсучасніше комп’ютерне обладнання. Тут читач може погортати газету чи журнал, почитати книгу, а в дитячій бібліотеці дитина може робити уроки. Основне завдання бібліотекарі вбачають у тому, щоб книги швидше дійшли до читача. Якщо те чи інше видання привернуло увагу населення і преси, воно має бути відразу закуплене, оброблене протягом 24 годин і надане відвідувачам.

Дякуємо організаторам цієї чудової поїздки до Штутгарта, гарні емоції, нових друзів, майбутніх партнерів та набутий досвід.

8 Переглядів
Вибрати мову сайту »