Бондар Г.П.Про професію – від закоханих у справу//Освітянське слово.-2009.-травень.-с.7

Про професію – від закоханих у справу

Плануючи кар’єру обираючи професію, старшокласнику необхідно збирати інформацію з різноманітних джерел: засобів масової інформації, довідкової літератури, Інтернету, під час спілкування з людьми різних професій. і, звичайно ж, бібліотека для юнацтва в Кіровограді у цьому процесі – одна з перших помічників і порадників.
Вибір професії – це завдання з багатьма невідомими, і бібліотека -як центр інформації – допомагає юнацтву поглибити уявлення про себе, про світ професій і види професійної освіти.
Працівники бібліотеки для юнацтва спрямували свою роботу з учнівською молоддю на професійне самовизначення у клубі «Профі».Створенню клубу передував багаторічний досвід проведення циклу зустрічей на тему „Людина цікавої професії”, під час яких старшокласники Кіровограда спілкувались з представниками таких спеціальностей, як: льотчик-полярник, а сьогодні – викладач льотної академії, актор театру, журналіст радіо, телебачення, преси, міліціонер, пожежник, військовий, інженер-програміст, педагог, медичний працівник, соціолог, юрист. художник-оформлювач.
Завдяки інформації, яку надає обласна бібліотека для юнацтва під час роботи клубу «Профі», школярі знайомляться з особливостями різних професій, їх значенням у суспільстві і народному господарстві, обговорюють вимоги, які стоять перед людиною, знайомляться з навчальними закладами, де готують відповідних фахівців. Представники окремих професій не тільки розповідають про переваги своєї справи, а й пропонують допомогу школярам при підготовці до вступу в навчальні заклади України.
Анкетування учасників кожного засідання допомагає бібліотекарям виявити зацікавленість молоді конкретною професією і врахувати це при підготовці чергового заняття. Згідно аналізу анкет, молодь цікавлять такі професії, як дизайнер, бібліотекар, лікар, міліціонер, вчитель, каскадер, психолог, банкір, програміст, механізатор, журналіст, художник, адвокат, письменник, ак­тор, пожежник, рятувальник, соціальний працівник.
Клуб „Профі” розпочав роботу у січні 2008 року, але вже набув авторитету. Ось деякі теми засідань клубу, що вже відбулися – „Театр – це не тільки актори” (зустріч з головним художником обласного театру ляльок В.М.Остапенком), „Про професію військового – з перших вуст” (розповів про неї офіцер з тридцятирічним стажем, комісар Кіровоградського військового комісаріату, полковник М.А.Тищенко). Про „Людей мужньої професії” молодь дізналася від старшого інспектора міського управління Міністерства надзвичайних ситуацій в Кіровоградській області Д.Д.Ба-нетішвілі. «Сфера послуг-туризм», на засіданні з такою назвою директор туристичної агенції «Супутник-Кіровоград» пані Пікуліна захоплююче розповіла про туристичні маршрути Кіровоградщини, України, світу. А кого в наш час не турбують юридичні питання! На них відповідав провідний спеціаліст головного управління юстиції в Кіровоградській області Євгеній Земляний. Марія Лебідь, шанована в нашому краї журналістка, охоче завітала на гостини до клубівців, і поділилася своїми секретами професії.
Квітневе засідання клубу «Профі» б’уло присвячене Дню Чорнобильської трагедії. Гостем клубу був полковник О.М.Лубенський. Олександр Михайлович підкреслив: де б ти не працював, потрібно бути професіоналом своєї справи, і тоді «чорнобилів» не буде. Перевага під час прийому на роботу завжди надається професійно підготовленим, зацікавленим у справі молодим людям, навіть за відсутності практичного досвіду.
У планах клубу – зустрічі з цікавими людьми. Це педагоги-викладачі загальноосвітніх та вищих навчальних закладів, медичні працівники/інженери, представники робітничих професій заводу „Червона Зірка”, працівники авіаційної компанії. Деякі професії настільки популярні, що з їх представниками бібліотекарі організовують зустрічі кожного року. Приклад- журналіст, туристичний агент, пожежник-рятувальник, юрист, медик.
Почути про професію від людини, яка десятиліттями працює в якійсь одній сфері, досягла конкретних результатів, знає всі нюанси, зміни та нововведення, цікаво як випускнику школи, так і вось­микласнику, який стане перед вибором професії через кілька років. Бібліотека для юнацтва сприяє соціалізації тих, хто.вже навчається: книгозбірня є базою проходження виробничої практики студентів вищих та середніх спеціальних навчальних закладів. Це студенти психологічного факультету Кіровоградського інституту регіонального управління та економіки (КІРУЕ) (проводять тестування користувачів бібліотеки) та майбутні бібліотекарі – студенти Олександрійського училища культури, студенти

Кіровоградського кібернетико-технічного коледжу.
Г.БОНДАР,завідувач відділом обласної
бібліотеки для юнацтва

ім.О.М.Бойченка.

[object Object]
204 Переглядів
Вибрати мову сайту »