Шматько Л. На часі – вручення Шевченківської премії.- Вечірня газета.-2009.-6 березня

Споконвіків народи витворювали культ тих великих людей, які з часом набували статусу національних героїв. Кожен народ пишається такими героями, Україна теж, а серед них найбільше – Тарасом Шевченком. Він став провісником волі, поетичним виразником українського національного відродження.

Для відзначення пам’яті великого українського поета, а також для сприяння розвиткові української літератури та культури Рада Міністрів УРСР у травні 1961 року заснувала республіканську премію імені Т.Г.Шевченка. Першими лауреатами Шевченківської премії були Олесь Гончар за роман “Людина і зброя” і поет Павло Тичина (1962 рік). У 60 роки лауреатами премії були Микола Бажан, Петро Панч, Андрій Головко.

Державною премією УРСР імені Т.Г Шевченка протягом 70-80 років минулого сторіччя були відзначені і Павло Загребельний, Анатолій Дімаров, Роман Іваничук, Ліна Костенко… У 90 роки до числа лауреатів найвищої нагороди держави і увійшли Василь Стус, Борис Антоненко-Давидович, Володимир Базилевський.

Указом Президента України від 14 листопада 2005 року за № 1599 затверджено Положення про Комітет і Національної премії України імені і Тараса Шевченка та Положення про і Національну премію України імені Тараса Шевченка. Крім інших функцій, Комітет здійснює редакційно-видавничу, інформаційно-просвітницьку діяльність, формує серію видань “Бібліотека Шевченківського комітету”, започатковану 2002 року. Серія виходить у межах бюджетної програми “Українська книга” і надходить до бібліотек, шкіл, ВНЗ України.Останнім часом книжкові фонди обласної бібліотеки для юнацтва ім.Олександра Бойченка систематично поповнюються книжками виданнями видавничої серії “Бібліотека Шевченківського комітету”. Адже основним читачем серії є саме молодь. Погляньмо на книжкові полиці нашої бібліотеки. Увагу користувачів привертає гарна поліграфія, відомі імена, цікаві твори Григора Тютюнника, Василя Симоненка, В’ячеслава Ведмідя, Олеся Лупія, Романа Федоріва, Ігоря Римарука, Володимира Сосюри, Ірини Вільде, Платона Воронька. Саме за книгами цих авторів, відзначених найпрестижнішою творчою відзнакою, читач вивіряє свої емоції, свої думи.

За 48 років існування Національної премії України імені Тараса Шевченка загальна кількість її лауреатів переважила за п’ятсот. За традицією на початку березня буде оголошено цьогорічних її лауреатів. І донині Тарас Шевченко є духовним будівничим нашої держави, з нами непохитні зараповіти Кобзаря.

Людмила ШМАТЬКО, бібліотекар Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Олександра Бойченка

[object Object]
237 Переглядів
Вибрати мову сайту »