Гурба Л. Пам’ятай історію, думай про майбутнє // Народне слово.-2010.-13 травня.-с. 6

«Пам’ятай історію, думай про майбутнє»

65 років віддаляє нас від тих травневих днів, коли відлунали останні залпи найстрашнішої і найкровопролитнішої війни в історії людства, але безсмертний подвиг переможців, які відстояли свободу і незалежність для своєї Вітчизни, для народів Європи та світу, не підвладний часу. Пам’ять про війну, її сувора правда залишаються з нами як найбільший за силою духу приклад мужності, патріотизму, важкої ратної праці. Сьогодні ми повертаємося до незабутньої весни 1945 року, згадуємо тих, хто у жорстокій битві поклав на вівтар Пеоемоги найлооожче — життя.

У рамках всенародного святкування 65-річчя Великої Перемоги працівники обласної бібліотеки для юнацтва ім. О. Бойченка підготували та провели для юнацтва та молоді ряд заходів. На урок мужності «Ті далекі бої повертаються спогадами» запросили В.М. Крангач – ветерана Великої , Вітчизняної війни, учасницю визволення Кіровограда. Цікавою для молоді була і презентація книжково-ілюстративної експозиції «Пам’ятай історію, думай про майбутнє». В оформленні використані предмети солдатського побуту (каска, планшет, фляга, польовий телефон, гільзи тощо), листи з фронту, газета «Правда» 1945 року видання, документи з фонду бібліотеки. Також провели урок пам’яті «Щоб дзвони пам’яті не змовкли» за участі ветеранів Великої Вітчизняної війни М.П. Майданюк, Т. Д. Гусинського, Г. А. Ільїна та голови правління спілки учасників бойових дій та ветеранів військової служби Збройних сил України А. В. Джемиги. Ветерани поділилися своїми спо­гадами про війну, розповіли про нелегкі воєнні шляхи та особистий внесок у наближення Перемоги.

З привітаннями ветеранам виступили військовослужбовці третього окремого полку спеціального призначення, а з концертною програмою – учні та викладачі Кіровоградської музичної школи №1 імені Г. Нейгауза, які виконали музичні твори, присвячені Великій Вітчизняній війні.

Для віртуальних користувачів на сайті бібліотеки створено веб-сторінку «Кіровоградщина в роки Великої Вітчизняної війни». У всіх відділах бібліотеки організовані книжкові виставки, проводяться перегляди та огляди літератури за темами: «Миттєвості війни», «Честь і слава творцям Перемоги», «Пам’ятаємо усіх поіменно», відеоперегляди фільмів воєнної тематики.

Л.ГУРБА,

заввідділом ОЮБ

ім. О. Бойченка.

[object Object]
292 Переглядів
Вибрати мову сайту »