18 вересня для учнів ВПУ №9 було проведено інформаційну годину «Українське мистецтво, що підкорило світ». Під час заходу учні дізналися про сучасних художників, співаків та режисерів.
У радянському живописі ціну картини визначало ім’я художника та розмір роботи, а її естетична цінність була зумовлена канонами академізму. В сучасному українському мистецтві ціноутворення цими показниками не обмежується – тут важливим буде жанр, форма презентації роботи, участь у вітчизняних і міжнародних виставках та аукціонах, суми офіційних продажів, нагороди на конкурсах, упізнаваність і публічність художника.
Творчі досягнення сучасних українських художників сприяють створенню позитивного іміджу України в світі.
В Україні сьогодні з’являється багато нових виконавців та молодих музичних гуртів, що грають якісну музику. Рок, альтернатива, електро та метал – усе це дуже добре звучить по-українськи.
Сьогодні з’явилася реальна можливість відродити українську пісню, і цьому вперше за багато років посприяла держава, запровадивши на радіо квоти на пісні українською мовою та ведення телепрограм українською мовою. Це реальний шанс для українських виконавців бути почутими в Україні.
Учасники заходу також дізналися про те, яка сьогодні ситуція з кіномистецтвом в Україні, хто відповідає за кіно.
Існує дві організації, які безпосередньо пов’язані з вітчизняними фільмами: Міністерство культури України та Державне агентство України з питань кіно. Міністерство культури відповідало за український кінематограф до 2007 року, а пізніше йому на зміну прийшло Державне агентство, яке працює й сьогодні.
Протягом останніх років у прокат вийшла рекордна кількість українських фільмів: «Гніздо горлиці», «Жива», «Жива ватра», «Червоний», «Сторожова застава», «Люксембург», «Рівень чорного», «Давай танцюй», «Кіборги» та багато інших.