Амігурумі: в’язана іграшка власноруч

7 листопада відбулося засідання клубу «Дивосвіт», в рамках якого Наталя Янчукова, майстриня ГО «Єлисаветградський узвіз», розповіла про в’язані іграшки – амігурумі.

Наталя Станіславівна опанувала мистецтво в’язання гачком ще в дитинстві. А сьогодні вона – майстер своєї справи: за власними ескізами та проектами виготовляє мініатюрні іграшки – амігурумі.

Аміґурумі в буквальному перекладі з японської – «в’язане-загорнуте». Це японське мистецтво в’язання на спицях або гачком маленьких м’яких звірят і людиноподібних істот.

В Європу це мистецтво прийшло десь років п’ятнадцять тому. Поширенню амігурумі сприяє їх краса. Типові іграшки амігурумі мають велику кулясту голову на циліндричному тулубі з маленькими кінцівками.

На сьогодні амігурумі, зв’язані гачком, стали більш популярні і частіше зустрічаються. Зазвичай вони в’яжуться з пряжі простим способом — по спіралі і, на відміну від європейського способу в’язання, круги зазвичай не з’єднуються. Вони також в’яжуться гачком меншого розміру відносно товщини пряжі, щоб створити дуже щільну тканину без яких-небудь зазорів, через які може вилізти наповнювач.

Амігурумі часто роблять з частин і потім їх з’єднують, виняток становлять деякі амігурумі, які не мають кінцівок, а мають тільки голову і тулуб, тобто складають одне ціле. Кінцівки іноді набиваються пластмасовими шматочками, щоб надати їм живу вагу, в той час як інше тіло — волоконним наповнювачем.

Амігурумі Наталі Станіславівни це симпатичні тварини (ведмедики, зайчики, кішечки, собачки, слоники, їжачки, панди, сови, свинки), чоловічки, овочі та фрукти. А ще майстриня створює для малят кубики та інші розвиваючі іграшки.

DSCN2330
DSCN2341
DSCN2336
DSCN2337
DSCN2353
DSCN2331
DSCN2359
DSCN2345
DSCN2340
DSCN2349
DSCN2351
79 Переглядів