Харченко О. Творчість зближує серця // Кіровоградська правда. – 2012. – 22 травня. – С. 7.

Щодня відділ мистецтв обласної бібліотеки для юнацтва ім. Бойченка відвідує чимало молоді. Приходять різні юнаки і дівчата – і ті, кому треба просто підготуватись до заняття, і ті, хто глибоко та щиро зацікавлений світом мистецтва. Звісно, щоразу кожен отримує вичерпну консультацію і допомогу щодо свого запиту, але водночас – і можливість долучитися до товариства однодумців, де він зможе вповні розкритися і продемонструвати свій талант.

Одна з тих, хто успішно використовує такий «бонус», – Катерина Мацієвська, студентка четвертого курсу факультету дизайну Кіровоградського регіонального інституту управління та економіки. Дівчина володіє різними техніками малювання – графікою, аквареллю, олійними фарбами. Своїми натхненниками вважає Михайла Врубеля та Альфонса Муху. Катерина любить ліпити з гіпсу, нещодавно показала себе і в енкаустиці (малюванні воском) під час проведеного нашою бібліотекою «Фестивалю молодіжної книги на вул. Дворцовій».

За свої двадцять років дівчина випробувала власний талант на багатьох конкурсах, де була гідно поцінована. Судіть самі: два роки поспіль (2002 і 2003) – перше місце в номінації «Декоративно-прикладне мистецтво» (за роботу, виконану гуашшю, «Фея ночі» та витинанку «Зоряний дощ») на міжнародному фестивалі дитячої та юнацької творчості, присвяченому Всесвітньому Дню Землі; перше місце на конкурсі малюнка, присвяченого естафеті Олімпійського вогню (2004 р.); і найновіша відзнака -2010 року Катерина отримала диплом першого ступеня як переможниця всеукраїнської виставки-конкурсу декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край». Як тут не повторити, нехай і тривіальну, але істинну фразу: «Кіровоградщина має таланти!»

Приємно, що бібліотека може допомогти Каті у популяризації її творчості-виставками у стінах закладу, представленням робіт на сайті в мережі інтернет, можливістю познайомитися з видатними митцями та однодумцями. Так, лише за останні три роки разом з факультетом дизайну Кіровоградського регіонального інституту управління та економіки ми провели п’ять таких заходів: «Світ речей», «Неочікувані рішення», «Під впливом емоцій», «Обґрунтована фантазія», «Елементи натхнення» та тематичну виставку-до Дня художника. У всіх цих виставках брала участь і Катерина.

Звісно, попереду в нас – нові спільні виставки і заходи. Співробітники відділу мистецтв не шкодують часу та зусиль на підтримку не лише Катерини Мацієвської. Тож, юні таланти, закликаємо вас приходити і заявляти про себе. І, можливо, саме наша виставка стане вашим першим кроком до визнання.

Олександра ХАРЧЕНКО, завідувач відділу мистецтв ОЮБ ім.Бойченка

[object Object]
317 Переглядів
Вибрати мову сайту »