Коренівська С. працевлаштовує …бібліотека // Народне слово. – 2013. – 26 вересня. – С.6

Працевлаштовує… бібліотека

Де сьогодні студенту набратися практичного досвіду та отримати інформацію, що необхідна для написання курсової, дипломної роботи?

Будучи студенткою 6-го курсу Міжрегіональної академії управління персоналом, я теж зіткнулася із цією проблемою, адже тема моєї роботи специфічна та стосується працевлаштування молоді на прикладі державних та громадських ініціатив.

Досліджуючи нормативну базу, держпрограми, діяльність установ, що здійснюють працевлаштування молоді на Кіровоградщині, випадково потрапила на сайт Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Бойченка ІіЬ.кг.иа, де була розміщена інформація про проект, ЯКИЙ бібліотека реалізовувала спільно з громадською організацією Кіровоградське телевізійне інформаційне молодіжне об’єднання «Відкриті двері». Проект націлений на допомогу при працевлаштуванні саме молоді.

Приємною несподіванкою був той факт, що бібліотека опікується такою важливою для молоді темою. Другим аспектом, який мене вразив, було те, наскільки оперативно я отримала всю необхідну для мене інформацію, звернувшись до сектора соціокультурної діяльності. Саме тут було створено Центр із питань працевлаштування молоді.

Бібліотека, як виявилось, співпрацює із Кіровоградським обласним центром зайнятості, управлінням освіти міської ради, управлінням у справах сім’ї та молоді облдержадміністрації, управлінням юстиції в області, відділом у справах сім’ї та молоді міськради, а також із роботодавцями, що дає можливість отримувати професійні консультації.

Так, під час реалізації проекту, а в ньому взяло участь понад 350 молодих осіб, було проведено тренінги, ярмарок вакансій, прес-конференцію, семінари. Основна робота полягає у наданні допомоги молоді при оформленні документів при працевлаштуванні, пошуку вакансій, роботі з Інтернет-сайтами, психологічній допомозі. Функцію консультанта в цен¬трі виконує бібліотекар. Багато корисної інформації як для мене, так і для відвідувачів центру, можна отримати з брошур, газет, які є виданнями державного центру зайнятості. Адже бібліотека здійснює постійний обмін інформацією саме з цією установою. Я, наприклад, багато інформації отримала з газети «Служба зайнятості».

На сьогодні Кіровоградщина — одна із перших областей, що розробила нову програму зайнятості в рамках нового за¬кону про зайнятість населення. У Кіровоградському регіоні було розроблено та прийнято ряд молодіжних програм: програма працевлаштування молоді області на 2012-2015 роки; програма «Молодь Кіровограда на 2013 рік»; обласна програма «Центральний регіон-2015» та ряд інших. І, як бачимо, до цієї роботи долучилась і бібліотека. Як кажуть бібліотекарі, молодь почуває себе комфортно в стінах бібліотеки, охоче йде на контакт, краще сприймає інформацію від знайомих фахівців. У бібліотеці молодь більш активна під час тренінгів, адже спілкується не тільки з фахівцями, а й з такими ж студентами, як і вони. Прикладом успішної роботи був ярмарок вакансій, на який бібліотекарі запросили понад 27 представників різних установ та організацій у якості роботодавців. Завдяки центру, молоді люди відчуватимуть себе більш упевненими при пошуках роботи, адже набуті навички у спілкуванні з потенцій-ними роботодавцями стирають бар’єр між молодим фахівцем та роботодавцям і дають змогу зрозуміти вимоги, що висувають до працівника.

У буденній роботі центру для молоді є можливість обміну проблемами та пошуку шляхів їх вирішення методом обговорень. Додатковим поштовхом до самовдосконалення, як це не парадоксально, виступають фонди бібліотеки, адже молодь, приходячи до центру, охоче привчається й до читання. На сьогодні фонди бібліотеки містять літературу різного спрямування — від навчальної до літератури для душі. Доброзичливе став¬лення та вкладена у справу душа не можуть бути не відзначені успіхами в роботі з молоддю, адже така діяльність не може лишити байдужим до такої справи нікого.

Світлана КОРЕНІВСЬКА, волонтер та читач обласної бібліотеки для юнацтва.

159 Переглядів