Дащенко Т. Нетрадиційні книжкові виставки в юнацькій бібліотеці //Бібліотечний форум України. – 2013. – № 2. – С. 17

Нетрадиційні книжкові виставки в юнацькій бібліотеці

Виставка – це завжди творчість, своєрідна ікебана – мистецтво складання букету, тільки книжкового.

Книжкові виставки, як напрям бібліотечно-інформаційної діяльності, з’явились ще в середині XIX століття. Сьогодні це настільки обов’язкова форма популяризації літератури до якоїсь певної дати чи , події в суспільстві, що книжкові виставки сприймаються здебільшого як частина бібліотечного інтер’єру. Та в наш час є ряд обставин, які примушують по-новому дивитись на організацію та використання книжкових експозицій. Це пов’язано з великою кількістю нової літератури, зайнятістю сьогоднішніх читачів, з пониженою увагою людей до читання, з більш вимогливим підходом деяких читачів до ви­бору книг. Саме сьогодні створюється нова модель публічної бібліотеки, де особлива роль надається організації бібліотечного простору. Ведучи пошук інноваційних форм роботи з книгою, треба брати до уваги, що 80% інформації людина сприймає за допомогою зору. Тому нетрадиційно розставлені стелажі, тематичні полиці, яскраві, цікаві, актуальні виставкові композиції відіграють важливу роль в популяризації книги і читання. Сучасна книжкова виставка повинна бути комфортною, доступною, актуальною, цікавою та естетично оформленою.

Кожна книжкова виставка – це відображення світогляду людини, що її підготувала, це передача життєвого досвіду, ставлення до людей і до себе.

За останні роки значно збагатилась палітра видів та форм книжкових виставок. Сьогодні, окрім традиційних, з відпрацьованою методикою, проводять­ся і такі: виставка-персоналія, діалог, панорама, вік­торина, кросворд, гра, мандрівка, роздум, дискусія, колекція, аукціон, презентація, вернісаж та багато інших. Кіровоградською обласною бібліотекою для юнацтва ім. О. М. Бойченка успішно впроваджуються виставки-інсталяції.

Розберемось, що ж таке виставка-інсталяція ? Книжкова виставка-інсталяція – це виставка, яка представляє собою просторову композицію, створену з різноманітних елементів: книг, журналів, побутових предметів, промислових виробів та матеріалів, природних об’єктів, фрагментів текстової та візуальної інформації.

Творчість і фантазія працівників обласної бібліотеки для юнацтва ім. О. М. Бойченка створила багато таких книжкових виставок. Деякі з них пропонуємо вашій увазі: “Вік живи – вік учись” (до Дня студента), “Ода новорічній ялинці”, “Книги-ювіляри 2013 року”‘.

Ювілеї бувають різні… Виставка “Книги-ювіляри 201 3 року” знайомить читачів із книгами-іменинниками. На виставці були розміщені книги, які відзначали ювілеї виходу друком. Найстарішій пам’ятці історії “Повісті минулих літ” виповнюється 900 років від часу укладання, а наймолодшому виданню Павла Загребельного “Я, Богдан” – 30. Прикрасою виставки став святковий торт та букет квітів.

Виставка “Вік живи – вік учись” вкотре доводить: для того щоб отримати довгоочікуваний диплом, треба перечитати не одну сотню книг. Це демонструють нам умовні книжні сходинки, які показують основні етапи студентського життя. Доповнено виставку студентськими підказками, які допоможуть вдало скласти іспит.

Виставка до Нового року “Ода новорічній ялинці” приємно здивувала користувачів бібліотеки. Всі мали нагоду ознайомитись з колядками та щедрівками українською, англійською та німецькою мовами. Біля книжкової ялинки, Діда Мороза та Снігуроньки майже весь час фотографувалися навіть ті, хто зайшов до бібліотеки випадково.

На сьогодні працівники бібліотеки креативні, творчі, сповнені сил, прагнуть і надалі реалізовувати свої можливості, енергію та професіоналізм на користь своїх читачів!

191 Переглядів