Левінська Т. Знайти дорогу до бібліотеки допоможуть діти // Кіровоградська правда. – 2013. – 24травня. – С. 9

Знайти дорогу до бібліотеки допоможуть діти

Ушосте на вулиці Дворцовій в Кіровограді обласна бібліоте¬ка для юнацтва ім. Бойченка провела фестиваль молодіжної книги. Попри спекотні дні, нинішній фестиваль був багато¬людним – його відвідали кілька тисяч дітлахів та дорослих. А все через вже сформований по¬зитивний імідж заходу та масу цікавинок, які відбувалися в різних куточках вулиці впро¬довж усього дня.

Підтримали фес¬тиваль і численні спонсори та партнери, які представляли свою продукцію та організацію. Окремі виставкові палатки мало об’єднання бол¬гар «Нашите Хора», майстрині «Єлисаветградського узвозу», обласний центр фізичного здоров’я «Спорт для всіх», ви¬давництво «Імекс», кіровоградський про¬фесійний ліцей сфери послуг та майже всі заклади, які мають відношення до ор¬ганізації дозвілля дітей та юнацтва. Підхопили ідею і підприємці. Комп’ю¬терний центр «Магнус» дарував без¬коштовне фото на згадку про яскравий та барвистий фестиваль, а ще діяло бібліотечне інтелектуальне кафе. Там можна було почитати періодику чи просто сісти перепочити.

Великою популярністю у малечі користувався майстер-клас із розпису по тілу. Його проводила працівниця відділу сприяння технічній творчості молоді Юлія Олексієнко. До неї черга вишикувалася ще задовго до відкриття фестивалю. Не менш цікавим був і майстер-клас із виготовлення оберегів та виробів із паперу.

Поруч свої вироби презентували ху¬дожники, гончарі та килимарі. Кераміку, наприклад, демонструвала худож- ник-кераміст Вікторія Пухинда. Вона розповіла, що тематику робіт їй підказує матеріал. Вона бере у руки шмато¬чок глини, мне його, а вже форма виробу підказує те, що з нього буде зліплено. Далі йде етап оформлення глиняної фігурки, фарба сохне і – готово.

Наостанок ми з фотокореспондентом відвідали літературний ретротрамвай. Цим працівники бібліотеки нагадали нам, що саме в Єлисаветграді по вулиці Дворцовій (колишній ву¬лиці Леніна) їздили перші в Російській імперії трам¬ваї. Та й зараз цей еко¬логічний транспорт тут є… у вигляді пам’ятника. А ще на виставці були речі з минулого: швейні машинки, грамофон, продуктові талончики, старовинні праски та навіть… перший ра-дянський фен. Щоправ¬да, його трубка, звідки дує гаряче повітря, більше схожа на шланг радянського пилососа «Ракета». Усі ці речі, за словами господарки вис¬тавки, принесли працівники бібліотеки. У них вони припадали пилом, а тут та¬кий ажіотаж!

Словом, фестиваль сподобався усім! А як могло бути інакше, якщо на читачів із ранку чекали квести, вистав¬ки, автограф-сесії за участі відомих кіровоградських письменників та багато музичних номерів, які виконували для глядачів міський муніципальний оркестр, кілька музичних шкіл та вока¬льний колектив «Сузір’я» із школи N^20, вихованці обласного центру дитячої та юнацької творчості, які виконали гімн бібліотечного фестивалю. Його суть така: «Дуже важливо для людини знати дорогу до бібліотеки». Тож не забувай¬мо цієї дороги і ми, шановні читачі.

 

Тетяна ЛЕВІНСЬКА, фото Валерія Лебедика

42 Переглядів