Петрова С. Троянду за куплену книгу // Кіровоградська правда. – 2013. -19 квітня. – С. 10

Троянду за куплену книгу

Книга належить до найвизначніших надбань людської цивілізації. Завдяки книзі, ми отримуємо доступ до знань, ідей, духовних і моральних цінностей, до розуміння краси та творчих досягнень людини. Даниною поваги до книг та авторів стало встановлення Всесвітнього дня книги та авторського права, який відзначається 23 квітня.

Чудова традиція святкування Дня книги народилася в Іспанії у Каталонії, де 23 квітня, під час книжкових ярмарків, традиційно дарували троянди за кожну куплену книгу. Для вибору цієї дати послужило також і те, що багато відомих письменників народилися або померли 23 квітня. Наприклад, у цей день померли Мігель де Сервантес, Вільям Шекспір, Михайло Коцюбинський. Цього дня народилися Моріс Дрюон, Григорій Тютюнник, Василь Земляк, Олександр Гаврилюк, Андрій Курков.

Книга і бібліотека… У багатьох виринають спогади: цікаві книги на полицях, спілкування з бібліотекарями, які порадять, відкриють ворота в безмежний світ знань. Предметом гордості кожної бібліотеки завжди були і є книги та її читачі – справжні друзі, які з радістю дарують книги до фонду бібліотеки.

У рамках безстрокової акції «Подаруй бібліотеці книгу!» обласна бібліотека для юнацтва ім. О.М.Бойченка отримує дарунки від користувачів бібліотеки, письменників-земляків, краєзнавців, громадських організацій, місцевих видавництв. Колектив пишається останніми з таких дарунків. Перший автор – Броніслав Куманський. Заслужений журналіст України передав читачам свої останні книги з автографом: «Соло на валторні: повість» та «Думки вроздріб», надруковані в Кіровограді.

Другий автор – кіровоградська поетеса Ніна Бредихіна зі збіркою поезій «Монахова криниця». Автор розповідає про п’ятнадцять мальовничих гір, і в кожної своя легенда, яка сягає часів Козаччини. Поетеса переконує, що найдорожчий куточок на землі той, де людина з’явилася на світ і змалечку на все життя зачарована його живою красою.

До скарбнички добрих справ додала свою часточку Елеонора Бєльська, подарувавши свою першу книгу «Се ля ви, или сколько стоит фунт счастья». До неї ввійшло сім новел, головними героями яких є жінки, які шукають шляхи до щастя. І остання книга – історія розвитку музейної справи Іі половини XX століття на Кіровоградщині, – (автори В. Ноженко та Т. Храпова) називається «Музей як доля». Це нариси про кіровоградських музейників, які зробили помітний внесок у розвиток музейної справи нашого краю.

За це колектив книгозбірні щиро дякує всім, хто дарує бібліотеці книги. Нехай наших письменників не полишає натхнення, а їхні книги хвилюють та захоплюють читачів.

 

Світлана ПЕТРОВА

36 Переглядів