Номеровська М. та ін. До бібліотеки на практику // Кіровоградська правда. – 2013. – 23 квітня. – С. 6

До бібліотеки на практику

Давні єгиптяни називали бібліотеки «аптеками для душі», адже книги робили людську душу благородною, а розум сильним. І вони не помилялися. Тому що бібліотеки накопичили в собі такі масиви знань, що подібного немає в жодному іншому місці Вони і справді – скарбниці І от нам, студенткам Київського національного університету культури і мистецтв Кіровоградського факультету менеджменту і бізнесу випала нагода пройти практику в обласній бібліотеці для юнацтва /м. О. М. Бойченка. Скільки всього ми дізналися!

На бібліотеки покладена важлива суспільна роль – допомагати знаходити шлях до освіти, знань, духовно зростати, і хоча в наш час Інтернет «перетягує» на себе користувачів, в тому часті й активно читаючих, працівники бібліотек по всій країні роблять все можливе, щоб зацікавити нас прийти до закладу, взяти цікаву книжку і просто почитати; вони допомагають пам’ятати книгу і шанувати її, незалежно від того, в який час ми живемо.

У відділах обласної бібліотеки для юнацтва ім. О.М.Бойченка можна не тільки поповнити свої знання і задовольнити різноманітні запити, а й завітати на зустрічі із письменниками, літературознавцями, краєзнавцями, представниками громадських організацій, поспілкуватись зі своїми ровесниками на засіданнях клубів та об’єднань за інтересами.

Директор бібліотеки Лариса Миколаївна Савенко погодилась на проходження практики студентів Київського національного університету культури і мистецтв Кіровоградського факультету менеджменту і бізнесу за спеціальністю «Документознавство» та інформаційна діяльність». До того ж, минулого року ми також допомагали бібліотеці, зарекомендували себе як кваліфіковані спеціалісти. Валентина Анатоліївна Зеленіна, заступник директора – керівник від практики, люб’язно допомогла нам освоїтися в бібліотеці, ознайомила з історією та організувала екскурсію по кожному із відділів, а також розподілила наші обов’язки та завдання.

Ми займалися розробкою рубрики «Музична Кіровоградщина» (спочатку підбором інформації у відділі мистецтв, а потім її набором на комп’ютері у секторі соціокультурної діяльності, яка згодом, – після повного доопрацювання бібліотечними фахівцями, має потрапити на сайт бібліотеки). Наше завдання полягало у пошуку даних про осіб, які народилися у Кіровограді та області, жили тут деякий час або ж виступали, а також про гурти та колективи.

Гортаючи сторінки книжок, підшивки газет та журналів, ми вкотре переконалися, що наше місто – одне із наймузичніших у країні, ,адже тут творили такі відомі композитори, як Юлій Мейтус, Ференц Ліст, Модест Мусоргський, Микола Лисенко, Кароль Шимановський, Фелікс Блуменфельд, Ігор Крутой. Тут живе засновник відомого у всьому світі хору – Юрій Любович і ще багато тих, чиї імена увійшли до історії музики.

Ще ми працювали у відділі комплектування і зберігання фондів, звіряли алфавітний службовий каталог із каталогом індикаторів, що у свою чергу потребувало високої концентрації уваги та швидкого реагування.

Бібліотека з радістю відкрила нам свої обійми з найпершого дня проходження практики, а працівники щиро допомагали у вирішенні проблемних питань, що поставали перед нами. Знання, які ми отримала на практиці, стали неоціненим досвідом для нашої професії у майбутньому. Ми щиро вдячні працівникам бібліотеки за гостинний прийом і розуміння, а також за ті знання, які вони нам передали!

 

Марія НОМЕРОВСЬКА,

Любов ПЕТЛІЦЬКА,

Аліна ШАШОК, студентки

5 курсу КНУКМ Кіровоградського

факультету менеджменту і бізнесу

43 Переглядів