Левінська Т. Кіровоград – Вологда: дружба, жарти і вареники // Кіровоградська правда. – 2013 . – 26 лютого. – С. 4

Кіровоград – Вологда: дружба, жарти і вареники

Кустанай, Томськ і Вологда – таку географію зустрічей мала обласна бібліотека для юнацтва ім. Бойченка впродовж останніх трьох років. Цього разу в рамках VI міжнародного молодіжного веб-марафону «Україна – Росія» відбулася он-лайн зустріч між читачами Кіровограда та Вологди. Змагалися вони за звання найспритнішого та найспортивнішого. Чемпіонат без кордонів приурочили Дню захисника Вітчизни.

У спортивно-інтелектуальних змаганнях взяла участь команда учнів Кіровоградського педагогічного ліцею «Сапоги». їм протистояла команда читачів Вологодської обласної юнацької бібліотеки ім. Тендрякова.

Підтримати наших учасників зголосилися учні Іванівської школи Новоукраїнського району, представники обласного центру фізичного здоров’я «Спорт для всіх» та ліцеїсти КДПУ ім. Винниченка. Серед поважних гостей можна було помітити заступника кіровоградського міського голови Сергія Дяченка та голову міської організації ветеранів фізичної культури, спорту та війни Олександра Березана. Спеціальним гостем свята стала Федерація айкідо і будо м. Кіровограда.

Упродовж півторагодинного он-лайн турніру хлопці демонстрували свою кмітливість, знання пісень на військову тематику, відмінну спортивну підготовку та навіть кулінарні таланти. Замість жорстких протистоянь, як то буває під час спортивних змагань, обидві команди обмінювалися компліментами, жартами, а у перервах між конкурсами дарували один одному пісенні композиції. Зрештою, усі разом виконали «Катюшу».

Проте не обійшлося на змаганнях і без прагнення гідно представити свою країну. Якщо вологодці нам здалися мужніми і надзвичайно патріотичними, то кіровоградці зачарували публіку своїм почуттям гумору та спортивними талантами. Чого вартий тільки виступ борців айкідо і будо, що демонстрували прийоми самозахисту. Дівчата ж, спостерігаючи за кидками, час від часу скрикували, і від страху, і від захвату. Ця боротьба – для справжніх чоловіків.

Глядачам найбільше запам’яталося представлення команд, конкурс капітанів, змагання з надання першої медичної допомоги та кулінарний конкурс, де учасникам пропонували зліпити великий вареник на швидкість. Вареники, до речі, виявилися дуже смачними. Один учасник на швидкість чистив картоплину, інший – м’яв її виделкою, третій – розкачував тісто, четвертий – накладав начинку, а останній – ліпив вареник. Дівчата тішилися з часом кумедних дій хлопців, але визнали, що вони теж вміють добре куховарити.

Удача того дня була мінливою: перемогу здобували то кіровоградці, то вологодці, у фіналі рахунок зрівнявся: 9:9 – оголосило журі. Щоб з’ясувати остаточного лідера змагань, довелося провести додатковий конкурс, який називався «Антиказка». Гравцям обох команд пропонувалися назви казок навпаки, а гравцям потрібно було відгадати правильну назву казки. Наприклад, «Дощова простачка» – це ніщо інше, ніж «Снігова королева», а «Цапля-домоседка» – це трансформована «Ля- гушка-путешественница».

Словом, усі глядачі отримали велике задоволення від змагань, позитивний настрій від спілкування та можливості без перешкод за допомогою скайпу долати величезні відстані. Тож віримо, що для дружби кілометри справді не такі важливі, тим паче вологодці пообіцяли у наступному році взяти реванш.

 

Тетяна ЛЕВІНСЬК

38 Переглядів