Ротар Т. Розвиватися та пізнавати, а не тільки стріляти // Кіровоградська правда. – 2013. – 15 лютого. – С. 11

Розвиватися та пізнавати, а не тільки стріляти

Комп’ютер сьогодні є майже в кожному домі Жодна фірма, завод, офіс, заклад не можуть у наш час обійтися без ІТ- технологій. На сьогоднішній день комп’ютер став невід’ємною частиною життя людини, особливо прив’язані до нього діти. Проте саме їх треба вчити бути грамотними користувачами.

Можна, не виходячи з кімнати, купувати одяг, техніку, інші необхідні речі в Інтернет – магазинах, готуватися до занять за електронними підручниками, читати або дивитися останні новини, працювати та отримувати зарплатню через Інтернет. Можна спілкуватися з рідними та друзями, не виходячи з дому. Багатьом подобаються комп’ютерні ігри. Можна всією сім’єю дивитися фільми і цікаві передачі, що не перериваються рекламою. Звичайно, це дуже зручно. Та не варто забувати про мінуси. Наприклад, дитяча психіка може руйнуватися під дією жорстоких ігор, які на сьогоднішній день мають багато прихильників. Діти, виростаючи, можуть ставати жорстокими через те, що в дитинстві занадто захоплювалися «стрілялками». Тому дуже важливо наглядати за тим, скільки часу проводить дитина за комп’ютером і чим вона там займається. Сьогодні існує багато ігор, які розвивають логічне, творче мислення дитини, формують художній смак, допомагають в пізнанні світу і навчають. Саме такі ігри батьки й повинні вибирати для своїх дітей, не покладаючись на те, що чада самі оберуть те, що корисно.

Обласна бібліотека для юнацтва ім. 0. М. Бойченка спільно з навчальними закладами Кіровограда прагне виховувати гармонійно розвинену особистість. На веб-сайті бібліотеки ви можете знайти багато корисної інформації для вас і ваших дітей, не виходячи з дому. Наприклад, про історичне минуле нашого краю, події Великої Вітчизняної війни, літературне та музичне життя на Кіровоградщині, навчальні заклади різних рівнів акредитації та ін. Для вашої дитини ви можете знайти інформацію про заходи, що проводяться працівниками бібліотеки. А це літературні та музичні години, вікторини, змагання, зустрічі з цікавими людьми, творчі вечори, засідання клубів за інтересами, майстер-класи тощо. План заходів на поточний місяць можна знайти на головній сторінці сайту. Звернувшись до «Віртуальної довідки», ви маєте можливість задати бібліотекарю питання, яке вас цікавить, і отримати на нього відповідь.

Про те, що відбулося в бібліотеці, можна дізнатися з розділу «Новини». Там ви можете переглянути фотографії і прочитати інформацію про проведення, переглянути відео деяких з цих заходів. В інтернет-центрі бібліотеки ви можете вільно користуватися Інтернетом, щоб отримати необхідну інформацію, завантажити електронні книги чи реферати.

Працівники завжди нададуть вам потрібну допомогу: в пошуку інформації, підготовці реферату, курсової роботи, підберуть літературу з теми, роздрукують потрібний матеріал, навчать працювати на комп’ютері і орієнтуватися в Інтернеті.

 

Тетяна РОТАР

47 Переглядів