Левінська Т. «Березнева котовасія» стартувала // Кіровоградська правда. – 2013. – С. 10

«Березнева котовасія» стартувала

Що то за весна без традиційного котячого концерту на всі голоси? Оті «м’яуу» і сердять, і веселять, і радують прикметою: морозів вже не буде! Не дивно, що в перший день березня весь світ відзначає День котів. З нагоди цього свята обласна бібліотека для юнацтва ім. Бойченка затіяла «Березневу котовасію».

До бібліотеки завітали ті люди, які люблять котів та собак найбільше, допомагаючи їм в біді. Це волонтери Кіровоградської громадської організації захисту тварин «БІМ». Саме вони, разом із працівниками бібліотеки, розгорнули у відділі мистецтв книжкову експозицію, виставку декоративних поробок та знімків, присвячених домашнім улюбленцям. Тут же діти спілкувалися з головою міської громадської організації захисту тварин «БІМ» Тетяною Кучерявою. Вона завітала на захід із котом Рижулею.

Рижуля став героєм дня не випадково. Минулого літа його, ледь живого, підібрали на вулиці волонтери. Симпатичний кіт одразу став улюбленцем багатьох, не зважаючи не те, що його слухаються лише передні лапи. Без допомоги людей кіт точно б не вижив…

Таких історій у волонтерів «БІМу» багато, але завдяки небайдужим вони частіше мають щасливий кінець.

Послухати про життя чотирилапих завітали на захід учні кількох молодших класів школи № 5 м. Кіровограда.

Вони розповіли, що теж мають домашніх тварин, але не завжди знають, як за ними доглядати. Для них Тетяна Кучерява влаштували своєрідний урок і розповіла про правильний догляд за котами, підказала, що роби ти, якщо домашній улюбленець захворів.

Після розповідей волонтера та відповідей на численні запитання школярів, діти вирішили теж поділитися історіями про своїх котиків, в тому числі й кумедними ситуаціями, що з ними траплялися. У одного із школярів кіт вирішив вирватися на свободу у незвичайний спосіб – виплигнувши з вікна висотного будинку, а потім таким самим способом повернувся, у іншого школяра котик випадково потрапив до холодильника, поласувавши там смачними домашніми припасами. Знайшли бешкетника практично одразу, тому домашнього улюбленця довелося не лаяти, а відігрівати. Крім того, багато школярів стверджували, що їхні коти бачили містичні речі: у порожній кімнаті вони раптом починали на когось мявчати та дивно себе поводити. Їхні здогади підтвердила Тетяна Кучерява, сказавши, що коти справді відчувають тонкі, невидимі для ока світи.

У такій дружній невимушеній атмосфері Тетяна Кучерява розповіла про історію громадської організації захисту тварин та запросила усіх присутніх брати участь у різноманітних цікавих конкурс; які проводять волонтери – люди, різних професій, віку, достатку. Усіх їх об’єднує любов і співчуття до тварин, бажання допомогти братам, нашим меншим. Вони на до добровільних засадах допомагають чотирилапим знайти нових господарів, лікують їх та стерилізують.

Подібний захід відбувся і в обласній науковій бібліотеці ім. Чижевського. Там працівники відділу документів із економічних технічних та виробничих наук, разом із майстринями «Єлисаветградського узвозу», відкрили виставку хенд-мейду «Березневий глаМуррр». Котів на експозиції тут будь-який смак – з бісеру, тканин, ниток та паперу. Наступним не менш приємним сюрпризом буде ще одне свято – передвісник весни – Масляна. Бібліотечні працівники кажуть, що його планують відзначити масовим гулянням із смачними млинцями та веснянками.

 

Тетяна ЛЕВІНСИ Фото Валерія ЛЕБЕДИКА

48 Переглядів