Харченко О. Дружимо з досвідченими. Підтримуємо юних митців // Освітянське слово. – грудень-січень. – С. 3

Дружимо з досвідченими. Підтримуємо юних митців

Обласна бібліотека для юнацтва ім. О.М.Бойченка активно долучається до виховання підростаючого покоління небайдужим до краси, допомагає юнакам та дівчатам формувати естетичний смак, відчути і розвинути своє обдарування, розширити світ своїх захоплень. Відділ мистецтв бібліотеки співпрацює з худож- никами – земпяками, організовує спілкування молоді з творчими особистостями.

За час існування відділу (а це майже 30 років) нашими гостями були Леонід Бондар, Анатолій Сузюмов, Віктор Сорбат (м. Долинська), Олександр Лісовенко, Андрій Надєждін, Леонід Корнєєв, Вадим Медяник, Анатолій Кімнатний, Сергій Черкас (смт. Новгородка) та інші.

Зустріч підлітків та молоді з художником – доказ присутності мистецтва у повсякденному житті, його сучасності і затребуваності; це подолання стереотипу сприйняття художньої творчості як продукування «картин, що висять у музеї», засіб захопити юнаків та дівчат незбагненним світом творчої особистості, що по-своєму відповідає на життєві виклики. Це також своєрідний майстер-клас, коли митець ділиться своїм досвідом і дає поради, спонукає наділену здібностями людину багато вчитися і працювати над собою.

Головна мета співпраці бібліотеки з художниками-земляками – формування у молодої особистості позитивного ставлення до цінностей художньої культури, розвиток естетичних смаків, художньо-творчих здібностей. Це також засіб патріотичного виховання, пробудження інтересу до краси рідного краю,виховання гордості за прагнення наслідувати їх.

Крім того, працівники відділу мистецтв популяризують творчість митців-земляків шляхом підготовки та видання інформаційних буклетів, путівників та ін. Так, у 2008 році був виданий путівник «Історія, увічнена у камені та бронзі», у якому розкривається історія створення пам’ятників Кіровограда та біографії митців, що їх створили. Ця збірка надзвичайно популярна серед користувачів бібліотеки і вже потребує перевидання. А у 2011 році видано буклет «Аркадій Мацієвський» з нагоди 80-річчя від дня народження видатного скульптора.

Бібліотекарі збирають і постійно доповнюють краєзнавчі досьє, пов’язані з художниками-земляками. Молодь охоче знайомиться з матеріалами, використовує їх для поглиблення своїх знань, а також під час підготовки твору, реферату чи курсової роботи.

Наш дружний колектив співпрацює не тільки з досвідченими митцями, а й багато уваги приділяє пошуку та підтримці творчо обдарованої молоді. Зокрема, організовуємо виставки робіт. Наприклад, користувачам бібліотеки було презентовано виставки робіт учнів дитячої художньої школи ім. 0. Осмьоркіна «Світ очима дітей», «Кольори дитинства», «В аурі натхнення», «Новий рік очима художників», «Моя улюблена бібліотека та учнів обласного комплексу гуманітарно-естетичного профілю (гімназія-інтернат-школа мистецтв) «Почуття у фарбах», «На порозі майстерності». Щорічно свої роботи експонують у в мистецтв і студенти Кіровоградського інституту регіонального управління та економіки (факультет «Дизайн»): «Фантастичний звір» (декоративний розпис), «Душа у фарбах», «Студентські фантазії», «Мета- морфози особистості», «Миттєвості людської душі», «Світ речей», «Неочікуване рішення», «Проектне середовище». Згадаємо й виставку робіт студентів та викладачів, присвячену Дню художника «Елементи натхнення», «Муза серед нас», «Поринаючи у хвилини натхнення», «Творчі фантазії», «Краса своїми руками».

Можуть виставити свої роботи і окремі автори. Зокрема, нещодавно у відділі мистецтв розгорнуто виставку творчих робіт надзвичайно обдарованої студентки Уманського професійно-аграрного ліцею мешканки с. Скалєва Новоархангельського району Олени Кутецької. Вона з дитинства захоплюється малюванням та рукоділлям, використовує різні техніки.

Роботи юних художників можна переглянути і на сайті нашої бібліотеки (www.lib.kr.ua). Можливо, саме там, хтось відкриє для себе майбутнього генія мистецтва, що уславить нашу Кіровоградщину.

 

О.ХАРЧЕНЕО,

завідувач відділу мистецтв ім. О.М.Бойченка

49 Переглядів