Левінська Т. Лікар-терапевт із поетичною душею // Кіровоградська правда. – 2013. – 25 січня. – С.12

Лікар-терапевт із поетичною душею

Нещодавно в обласній бібліотеці для юнацтва ім. 0. Бойченка відбулася презентація книги «Се ля ви, или сколько стоит фунт счастья». Книгу написала знана в місті лікар-терапевт Олена Баранова, яка несподівано для себе відкрила ще один талант – літературний і взяла псевдонім -Елеонора Бельська. Їі девізом стало «Пишу, як живу, живу, як пишу».

Натхнення жінка знайшла у невеличкій листівці з підсніжниками. Тоді ж і зародилася у Олени Євгенівни таємна мрія – стати письменницею. Нікому про це не говорила, а от одної ночі руки самі потягнулися до ручки з папером. Писала швидко, без перерв та правок. Зупинилася…! ось він -перший твір, який так і назвала «Підсніжники». Написане перечитала сину, той схвалив і допоміг надрукувати. Так і склався у них творчий тандем. Про що ж пише Елеонора Бельська? А пише вона надзвичайно зворушливі історії, які жінка позичила з власного життєвого досвіду, а він у неї – багатий. Через турботливі руки . Олени Євгенівни пройшло майже 70 тисяч пацієнтів, та й поподорожувати по світу вдалося чимало. Проте найбільшим захопленням жінки став романтичний Париж. Підтвердженням цьому стала трохи незвична назва книги.

Із виданням першої книги авторці допомогло «Центрально-українське видавництво» та її головний редактор -Станіслав Янчуков. Феномен Елеонори Бельської він порівняв із феноменом Чехова та Вересаева, проте зазначив, що лише у жінки могли народитися такі зворушливі рядки про звичайних людей. ЇЇ проза читається як поезія, – наголосив редактор та побажав авторці нових творчих звершень.

Крім того, на заході були присутніми і вже визнані кіровоградські «майстри» слова: Олена Надутенко та Ольга Полєвіна. Вони теж побажали Олені успіхів та подарували їй квіти. До речі, квітів на заході було чимало, бо на захід завітало чимало близьких авторці людей, зокрема, її вже дорослі діти, які завжди підбадьорюють свою маму на нові звершення. Тому можу не сумніватися, що саме Елеонора Бельська знає ті секрети щастя, про які написала у книзі. Зацікавилися? Тоді вам пряма дорога до бібліотеки ім. Бойченка, де ви знайдете ще кілька примірників дебютної книги Елеонори Бельської.

 

Тетяна ЛЕВІНСЬКА

До слова: Елеонора Бельська – творчий псевдонім Олени Євгеніївни Баранової. Народилася у м. Старобєльск Луганської області в родині студентів. Дитинство та юність пройшли на Луганщині. Ще зі шкільної парти почала займатися літературною творчістю – писала вірші, сценарії проведення заходів, розповіді та есе. По закінченню школи вступила до Дніпропетровського медичного інституту, після закінчення якого працювала дільничним терапевтом. Останні 15 років живе та працює в Кіровограді – завідує терапевтичним відділенням третьої поліклініки ЦДЛ м. Кіровограда.

41 Переглядів