Фролова Н. Яка ж то казка – венеційська маска! // Наше місто. – 2014. – 10 квітня . – С. 4

ЯКА Ж ТО КАЗКА – ВЕНЕЦІЙСЬКА МАСКА!

Виставка венеціанських масок у бібліотеці Бойченка викликала жвавий інтерес відвідувачів. Молода майстриня Ольга Цюпка розповіла, що її захоплення масками почалося п’ять років тому з дипломної роботи на тему театру, коли навчалася на мистецькому факультеті. А згодом це переросло у хобі.

Ольга для виготовлення масок використовує пластилінові і гіпсові форми, заготовки робить із пап’є-маше, розписує готові маски акриловими і олійними фарбами, покриває будівельним лаком. Експериментувати молода майстриня полюбляє, зокрема намагалася зробити маску з живого лиця. Для цього треба змастити шкіру жирним кремом, щоб не залишитися випадково без брів. А потім накласти на обличчя будівельний гіпс.

Для масок, розповідає майстриня, можна використовувати і офісний, і газетний папір. Зробити шість-вісім шарів, кожний змастити клеєм ПВА. Для оздоблення використовують різні матеріали – мереживо, дріт, текстиль, стрічки, клейовий пістолет, золотистий папір, будівельну ґрунтовку і шпаклівку. І навіть туалетний папір. Ольга мріє навчитися робити справжні венеціанські маски у майстра з Венеції. А зараз її надихає образ блазня у масках. Дівчина провела майстер-клас і розкрила деякі професійні секрети.

Але захоплення масками – не єдине у арсеналі молодої художниці. Вона малює чудові картини у спеціальній техніці з ефектом ЗД. а також оздоблює яйця бісером.

Надія ФРОЛОВА

[object Object]
704 Переглядів
Вибрати мову сайту »