Коренівська С. Проблемні аспекти праце-влаштування молоді на прикладі поєднання державних та громадських ініціатив // Бібліосвіт. 2013. – № 4. – С. 60-63

Досвід роботи

Проблемні аспекти працевлаштування молоді на прикладі поєднання державних та громадських ініціатив

Світлана Коренівська,

волонтер та читач

Кіровоградської ОБЮ

ім. О. Бойченка

Де сьогодні студенту набратися практичного досвіду та отримати оперативну, достовірну інформацію, яка вкрай необхідна для написання курсової, дипломної роботи і навіть наукової праці? Даним питанням на сьогодні цікавиться не один студент на Кіровоградщині.

Будучи студенткою 6-го курсу ПАТ ВНЗ «Міжрегіональна академія управління персоналом», я теж зіштовхнулася з цією проблемою, адже тема моєї праці дуже специфічна і стосується проблемних аспектів працевлаштування молоді на прикладі державних та громадських ініціатив.

Досліджуючи нормативну базу, державні програми, діяльність державних установ, що спеціалізуються у сфері працевлаштування молоді на Кіровоградщині, я випадково натрапила на сайт Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва ім. О. Бойченка (https://lib.kr.ua), на якому було розміщено інформацію про проект, що його бібліотека реалізовувала у 2011 р. спільно з громадською організацією «Кіровоградське телевізійне інформаційне молодіжне об’єднання “Відкриті двері”». Проект був націлений на допомогу в працевлаштуванні молоді.

Приємною несподіванкою був той факт, що бібліотека опікується такою важливою для молоді темою. Звернувшись до сектора соціокультурної діяльності, а при цьому секторі, у рамках реалізації проекту, створений і функціонує Центр з питань працевлаштування молоді, я оперативно і якісно отримала всю необхідну мені інформацію.

Звісно, я поставила собі питання, чому за цю роботу взялася саме бібліотека і як вона сьогодні може допомогти молоді працевлаштуватися, адже це, насамперед, функція центрів зайнятості. Відповідь на дане питання я отримала досить скоро. Бібліотека, як стало відомо, тісно співпрацює з Кіровоградським обласним центром зайнятості, департаментом освіти і науки обласної державної адміністрації, управлінням освіти та відділом у справах сім’ї і молоді Кіровоградської міської ради. Головним управлінням юстиції у Кіровоградській області, із потенційними роботодавцями, а тому вона завжди перебуває в курсі усіх подій та має можливість проводити професійні консультації.

Зокрема, під час реалізації проекту, у якому взяли участь понад 350 молодих осіб, було проведено тренінги, ярмарок вакансій, прес-конференцію, семінари. Основна робота Центру, що діє при бібліотеці, націлена на допомогу молоді в оформленні необхідних документів при працевлаштуванні, пошуку вакансій, користуванні Інтернет-сайтами, психологічну підтримку. Функцію консультанта в центрі виконує саме бібліотекар. Багато корисної як для мене, так і для усіх відвідувачів Центру інформації можна отримати також з інформаційних брошур, газет, які є виданнями державного центру зайнятості. Адже бібліотека здійснює постійний обмін інформацією з цією установою. Я, наприклад, багато інформації отримала з газети «Служба зайнятості».

Працевлаштування сьогодні є болючим питанням не лише для молоді Кіровоградщини. В умовах ринкової економіки відбувається поглиблення незбалансованості між попитом і пропозицією робочої сили. Частина населення відстороняється від трудової діяльності, тому що не має можливості знайти собі роботу. Так, через відсутність достатнього практичного досвіду, правових і професійних знань, а часто і через психологічну неготовність до конкуренції на ринку праці реалізувати своє право на працю молодим громадянам сьогодні дуже складно. Молодь опинилася заручницею ситуації, яка складається на ринку праці в Україні – більшість роботодавців обирають собі кадри за такими критеріями: молоді, з вищою освітою, активні, з досвідом роботи в галузі не менше трьох років. Побачивши такі вимоги, молодий громадянин припиняє пошуки роботи, не звертається до державних органів, і поступово відбувається процес декваліфікації його як фахівця.

Кіровоградська область однією з перших розробила програму зайнятості в рамках нового закону «Про зайнятість населення». У Кіровоградському регіоні також розроблено та прийнято ряд молодіжних програм та програм, що стосуються майбутнього молоді: обласну цільову програму працевлаштування молоді Кіровоград-ської області на 2012-2015 рр.; обласну цільову соціальну програму «Молодь Кіровограда на 2011-2015 рр.»; обласну програму «Центральний регіон – 2015» та ряд інших. І як бачимо, до їх реалізації долучилася також бібліотека.

Бібліотекарі розповідають: «Молодь почуває себе комфортно в наших стінах, охоче йде на контакт, краще сприймає інформацію від уже знайомих для них фахівців. У бібліотеці молодим людям зручніше спілкуватися, вони більш активні під час тренінгів, адже спілкуються не тільки з фахівцями, а й з рівними собі, тобто – з такими самими студентами, молоддю». Яскравим прикладом цієї успішної роботи був ярмарок вакансій, на який бібліотекарі запросили як роботодавців понад 27 представників різних установ та організацій.

Завдяки діяльності Центру у молоді є можливість відчути свою потрібність у суспільстві та впевненіше почуватися в пошуках роботи, адже набуті навички спілкування з потенційними роботодавцями руйнують бар’єри між ним та молодим фахівцем, дозволяють зрозуміти вимоги, що висувають роботодавці до майбутнього працівника.

Діяльність Центру продовжується і після завершення проекту, підтримка молоді здійснюється кожного дня. Щоденно Центр надає молодим можливість обміну думками та пошуку шляхів вирішення проблем за допомогою бібліотекарів. Додатковим поштовхом до самовдосконалення, як не парадоксально, виступають фонди бібліотеки, адже молодь, приходячи до Центру, привчається й до читання. Фонди бібліотеки містять літературу різного спрямування – від навчальної до літератури для душі, і я особисто використала багато джерел із фонду бібліотеки під час свого навчання.

Доброзичливе ставлення та вкладена у справу душа працівників Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва ім. О. Бойченка значно підвищили популярність книгозбірні серед молоді.

[object Object]
632 Переглядів
Вибрати мову сайту »