Томашевська С. Бібліосутінки в Кіровограді // Народне слово . – 2013. – 31 грудня. – С. 5

Бібліосутінки в Кіровограді

Нещодавно крізь «Містичний бібліопортал», що відкрився в обласній бібліотеці для юнацтва імені О. Бойченка, у Кіровоград проникли незвичайні бібліосутінки. Забігаючи наперед, скажу, що сталося це завдяки збігу одразу двох подій: дня святого Андрія і ювілею бібліотеки.

Отож, переступивши крізь кільце порталу з книжок, відвідувачі потрапляли у світ казок, легенд і найрізноманітніших розваг. Тут вам і Андріївські вечорниці з традиційними українськими забавами, танцями, ворожінням, ловами калити, і ярмарок, переповнений виставками-продажами робіт народних умільців, різноманітними майстер-класами, тут витончені дівчата влаштували дефіле сучасного українського костюма, а всі охочі могли поласувати власноруч зліпленими варениками. У бібліолокації «Летючий корабель» мандрівники вчилися виготовляти різдвяні іграшки й обереги. В «Оксаниній світлиці» юнки заплітали коси і робили макіяж, а дітки підставляли свої личка під пензлик майстрині боді-арту, перетворюючись на метеликів, звірят, піратів і т. д. До речі, малечі в бібліотеці було чимало, навіть зовсім крихітні немовлята, зручно вмостившись у сумках-кенгуру, зацікавлено спостерігали за розгортанням бібліосутінок. А для тих, хто з пелюшок вже виріс і не може всидіти на місці, бібліотекарі відкрили «Країну НЕ сонячних Зайчиків», у якій панували рухливі ігри й конкурси під наглядом веселого міма.

У «Зимівнику Джури Характерника» хлопці і дівчата змагалися в настільних спортивних й інтелектуальних іграх, а зморившись, могли перепочити в м’яких кріслах, переглядаючи фільми і ролики в іншій бібліолокації.

Доки відвідувачі бібліотеки мандрували різними локаціями крізь містичний портал, за ними спостерігав милий привид чарівної панянки, яка жила у цьому будинку сотню років тому. Всі охочі могли побачити її у книгосховищі, де панночка переховувалася від гамору вечорниць.

А пізно ввечері, перед закриттям «Містичного порталу», бібліотекарі частували своїх гостей чаєм, смачною випічкою й іменинним караваєм, адже які іменини без пригощання!

 

Світлана Томашевська

[object Object]
345 Переглядів
Вибрати мову сайту »