Ткаченко С. Книга для всієї родини //Наше місто. – 2014. – 2 січня. – С. 3

Книга для всієї родини

Пріоритетний напрямок роботи відділу абонементу обласної бібліотеки для юнацтва ім. Бойченка – розвиток сімейного читання. Адже саме сім ‘я формує світосприйняття людини, спосіб її життя і ціннісні орієнтири.

У рамках організації сімейного читання було запроваджено таку форму обслуговування, як сімейний читацький формуляр. Сімейний формуляр відроджує одну із забутих форм обслуговування читачів – книгоношення, коли один член сім’ї обмінює книги для всієї родини. Позначка про читання книг окремими членами сім’ї дозволяє виявити коло їхніх інтересів, запропонувати книги, які варто прочитати. Завдяки такій формі роботи ми щорічно обслуговуємо понад 230 сімей.

Сімейну тематику представляють різні книжкові виставки: «Іграшка мого дитинства», «Мати – найдорожче у світі слово», «Діти – майбутнє України» та інші.

Одним із провідних напрямків роботи відродження сімейного читання є масові заходи для дітей і дорослих. «Кращий читач» – презентація таланту і заслуг, захоплень і перемог наших читачів. Були відзначені номінації «Читаю від народження» та «Найкраща сім’я, де всі читають».

Співпраця з фахівцями територіального центру соціального обслуговування Кіровського району сприяє взаємозбагаченню досвіду, дозволяє привернути увагу до проблем літніх людей. З нагоди Міжнародного дня людей похилого віку для пенсіонерів мікрорайону та співробітників терцентру працівники бібліотеки провели літературно-музичну годину «Жінка, мати, трудівниця – символ добра на землі». Захід викликав добрі, щирі, світлі емоції людей похилого віку.

Індивідуальна робота з юними читачами та їхніми батьками пробуджує інтерес до спільної творчості та спільного читання. Читати вголос корисно, і слід починати читання з раннього віку дитини. Зрозуміло, що для цього потрібно відібрати цікаві та корисні книги.

Діти охоче слухають читання дорослих і легко запам’ятовують народні казки, літературні казки Івана Франка, широко відомі вірші Тараса Шевченка, різдвяну прозу Чарльза Діккенса, історії про маленьких дівчаток Джаклін Вілсон чи невідомі факти про відомих тварин.

Для читання в колі сім’ї, де є старшенькі діти чи підлітки, ми радимо звернути увагу на надзвичайні твори Владислава Крапівіна. Це книги про дружбу і перше кохання, про пошук свого шляху, про вірність і зраду, про те, що в житті завжди є вибір. І тільки від тебе самого залежить, яким він буде. Веселі, смішні і мудрі твори Всеволода Нестайка полюбилися не одному поколінню читачів. Книги українського класика перекладені на багато мов світу. Вони дарують радість, веселощі, сміх.

А дорослим будь-якого віку пропонуємо познайомитися з творами сучасних українських авторів. У оповіданнях Дзвінки Матіяш ідеться про людські взаємини, про любов і мудрість, про те, що єднає людей та допомагає нам краще розуміти один одного. Романи Галини Вдовиченко – це спокійна світла розповідь про те, як можна будні перетворити на свята, як ступити крок до щастя, як здійснити бажання. Пригоди і подорожі, щедро розбавлені дотепним гумором, – це те, що ви знайдете у творах молодого письменника Максима Кідрука.

Читання книг розвиває мову, збільшує словниковий запас, сприяє підвищенню грамотності, допомагає пізнати навколишній світ. Читання може об’єднати покоління. Вечір з гарною книгою – прекрасний відпочинок. А якщо її читати вголос у колі сім’ї, вона може ще більше зблизити рідних людей.

Тож запрошуємо до нашої бібліотеки. У нас ви знайдете саме ті книги, які із задоволенням прочитає вся ваша родина.

Світлана ТКАЧЕНКО,

завідувачка відділу абонементу

обласної бібліотеки для юнацтва

ім. О. Бойченка

[object Object]
298 Переглядів
Вибрати мову сайту »