У БОГА ЗА ПАЗУХОЮ ТА ІНШІ СТРАШНІ ІСТОРІЇ

Книга є альфа й омега будь-яких знань, початок початків кожної науки. (Стефан Цвейг)

Книга, може, і не найбільше, але одне з найкращих див світу. Вона залишається для нас справжнім другом, порадником, джерелом знань, основою освіти і творчості.

Щорічно, починаючи з 1996 року, 23 квітня відзначається Всесвітній день книги та авторського права як данина поваги до книги та авторів. Своїм святом цей день вважають також видавці, бібліотекарі, вчителі й усі, хто причетний до книжкової справи.

Звичайно, діяльність, пов’язана з популяризацією книги та читання, не може обмежуватися лише одним днем. Але саме 23 квітня відбуваються заходи, які привертають увагу до книжкової справи.

«Startup – розпочни успіх з книги». Таку вуличну акцію готують працівники обласної бібліотеки для юнацтва імені Маланюка. Користувачів книгозбірні чекають дегустація літературних новинок, презентації книг, зустрічі з письменниками, автограф-сесії, літературні майстерні, різноманітні майстер- класи. Буде весело і креативно.

Для змістовного читання у вільний час, розширення свого кругозору пропонуємо молоді цікаву сучасну літературу, якою постійно поповнюється книжковий фонд бібліотеки.

Книги сучасного українського письменника Юрія Андруховича мають великий успіх як у критиків, так і в читачів на теренах України та за її межами. Андрухович – знакова постать у сучасній українській літературі. Свій новий роман «Коханці Юстиції» (Чернівці, 2018), автор почав писати 27 років тому. До роману увійшли невигадані історії, родинно-побутові й політичні вбивства, грабежі, ідейні зради й не завжди справедливі покарання. Андрухович лише доповнив їх ймовірними деталями. Захоплюючий текст, де любов і смерть усюди, переносить читача в Галичину з-17-го сторіччя до 70-х років 20-го. Наскрізний мотив роману – несправедливість органів юстиції.

Пропонуємо книгу, яку потрібно читати, осмислювати, робити висновки. Всеволод Стеблюк, Синдром АТО. Нотатки «Айболіта» (Київ, 2017). Автор книги – воїн-лікар (позивний «Айболіт»). Він пройшов непростий шлях на війні під назвою АТО. Історія з травня по вересень 2014 року, період активних протистоянь лягли в основу книги. Автор оцінює реальні події та факти крізь призму власного світосприйняття. Розповіді про той період війни є пам’яттю в ім’я майбутнього.

Збірка класиків української літератури «Страшні історії від українських письменників» (Харків, 2017) – це світ української міфології і потойбіччя. Тут представлені Олекса Стороженко, Степан Васильченко, Марко Вовчок та інші письменники, які створили низку захоплюючих оповідань, мудрих, смішних і повчальних водночас. Неймовірні пригоди, страшні таємниці – усе це на сторінках цієї книжки.

Короткі новели, етюди, притчі Миколи Петренка «У бога за пазухою» (Львів, 2017) розповідають про останні воєнні і кілька повоєнних років західних областей України. Цей час повитий болями, тривогами, героїкою боротьби за українську державу. Бійці вершили подвиги і гинули, їхні родини репресували. А дітям потрібно було вчитися, рости, плекати в маленьких душах батьківські мрії…

«Аляска» –- гостросюжетний роман сучасного українського письменника, двічі дипломата престижного літературного конкурсу «Коронація слова» Сергія Бута. Книга зацікавить любителів трилерів, тих хто любить відчувати справжні емоції при читанні.

Людмила ШМАТЬКО,

бібліотекарка обласної

бібліотеки для юнацтва

імені Маланюка

[object Object]
644 Переглядів
Вибрати мову сайту »