Кизименко О. Українська пісня перемогла //Вечірня газета. – 2016. – 23 грудня. – С.3.

УКРАЇНСЬКА ПІСНЯ ПЕРЕМОГЛА!

Минулого тижня в межах усеукраїнського туру проекту «Жадан і Собаки» Кропивницький відвідав поет, письменник, активний громадський діяч Сергій Жадан.

Тур організовано для підтримки українських політвя’знів, що відбувають незаконне покарання в Російській Федерації. Зокрема, учасники проекту вирішили допомогти мамі українського політичного в’язня Олександра Кольченка з Криму відвідати сина, який згідно з вироком відбуває у Росії ув’язнення – 20 років суворого режиму. Отже, кожен концерт «ПСИхотуру» є частиною великої акції «Подаруй Олександрові зустріч із мамою».

Для шанувальників поезії і прози Жадана в обласній бібліотеці для юнацтва відбулася презентація його книги «Тамплієри». Сергій читав вірші з нової збірки, розповідав про власні погляди на мистецтво, поезію, що нерозривно пов’язані із суспільними та політичними подіями в Україні, відповідав на запитання журналістів.

А тим, хто захоплюється його пісенним виконанням, у співпраці з харківським гуртом «Собаки в космосі» продемонстрував свої творчі доробки і в цьому напрямку. Концерт відбувся в нічному клубі Fusion. Оригінальне, неперевершене виконання – начитування-наспівування своїх текстів зі специфічними, властивими тільки Жадану інтонаціями, драйвова музика примушували присутніх довго не засиджуватися у комфортних кріслах, а хто як умів підтримувати виконавців. Було приємно бачити навколо себе начитану, розумну, а головне – україномовну молодь, якій не байдужа доля своєї країни, яка шанує її цінності. Отже, українська пісня в Кропивницькому здобула перемогу!

Ольга КИЗИМЕНКО

[object Object]
236 Переглядів
Вибрати мову сайту »