Шматько Л. Книги молодих авторів // Наше місто. – 2016. – 6 жовтня. С. 4

КНИГИ МОЛОДИХ АВТОРІВ

У незалежній Україні народилося нове покоління письменників, які творять сучасну українську літературу для сучасної молоді. Вони вчать читати, захоплюватися читанням, любити українську книжку. Сучасна література, як і класична, утверджує вічні цінності, сповідує правду, якою б гіркою вона не була.
Пропонуємо звернути увагу на художні твори, які правдиво відображають наш непростий, драматичний, а інколи й трагічний час. Зокрема, оповідання Ірини Цілик «Червоні на чорному сліди» розповідають про улюблених її героїв. Старий, дитина, інвалід, прибиральниця, вулична торговка, патронажна сестра – ці люди несуть на собі тягар життя. У Ірини. Цілик дивовижне бачення світу, намагання на все дивитися дитячими очима. І в цьому її правда.
Реаліям сучасного життя присвячений роман «Понаїхали» письменника, журналіста, перекладача, мандрівника Артема Чапая. Головний герой роману Сергій Ткачук бореться з нелегалами вдома. А тим часом його батьки працюють на заробітках за кордоном. «Понаїхали» відстежує долі чотирьох Ткачуків: батьків та двох їхніх синів. Дія відбувається у вигаданому місті, а також у країнах, де працюють Ткачуки.
«Теплі історії мрійника» Святослава Чернія – це спроба знайти панацею від повсякдення, адже світ складається з усмішки, віри, надії, любові. З добрим гумором та іронією автор описує буденні предмети та явища і наголошує, що потрібно мріяти. Адже мрії роблять життя цікавим, гармонійним і щасливим.
Яскравим прикладом живої літератури є роман Ірини Бондар «Це коротке довге життя». Читаючи його, мандруєш у часі та просторі. Проживаєш нове життя разом із родиною діда Хоми, яка розділила весь біль, що випав на долю України. Таке довге і коротке життя наповнене радістю і сумом, злетами і падіннями.
Цікавими для молоді є також Наталія Щерба, Софія Андрухович, Дзвінка Матіяш, Надійка Гербіш…
Українська поезія молодих авторів не менш яскрава. Серед поетів, чиї твори здатні схвилювати душі молодих, справити незабутнє враження, і двоє наших земляків – Кирило Поліщук та Артем Луценко.
«Півкроки» – перша збірка Артема Луценка. Незважаючи на молодий вік автора, його внутрішню духовну зрілість видають метафори, образи, теми, почуття та серйозність, з якою Артем ставиться до своїх текстів і поезій загалом.
Риплять важкою словотоною
В чернетку складені слівця,
А я цілую, дурень, скронею
Ледь гострий кінчик олівця.
(Посланія)
Дебютна книжка поезії «Поза каменем» талановитого Кирила Поліщука показує глибину і повноту його поетичного світу.
Ці та багато інших книг, не менш цікавих, можна знайти в обласній бібліотеці для юнацтва.

Людмила ШМАТЬКО,
бібліотекарка обласної
бібліотеки для юнацтва

[object Object]
205 Переглядів
Вибрати мову сайту »