В.Зеленіна Бібліотеки Кіровоградщини розпочали роботу за проектом «Все про Європу…»//Бібліосвіт: інформ. вісн. – Вип.2(58)2016/[редкол.: Г.Саприкін (голова редкол.), Т.Сопова (відп. ред.), Т.Якушко]; Держ. б-ка України для юнацтва. – К.:2016.–С.36-41

Бібліотеки Кіровоградщини розпочали роботу за проектом «Все про Європу…»

Обрання нашою державою головним зовнішньополітичним пріоритетом європейської інтеграції, та приєднання до єдиного європейського освітянського простору – Болонського процесу вплинуло на зростання у молоді інтересу до країн Європи.

На сьогодні важко сказати, з чого почалася популяризація бібліотекою євроінтеграції серед молоді – з книжкової виставки, масового заходу, соціологічного дослідження чи спілкування з користувачами. Але вже традиційним стало проведення в бібліотеці Дня Європи, днів європейської культури, оформлення бібліотечних виставок з циклу «Знайомтесь: література Європи» тощо.

Та бажання вдосконалення своїх послуг змушує шукати нові можливості. У 2015 р. бібліотека взяла участь у конкурсі Української бібліотечної асоціації «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації в бібліотеках» за підтримки Європейського Союзу (програма «Еразмус +» (Жан Моне).

Всеукраїнським проектом було передбачено відкриття в бібліотеках по всій Україні 100 пунктів європейської інформації, інформаційно-методичне забезпечення бібліотекарів та активізацію роботи бібліотек з популяризації європейських цінностей.

Участь у конкурсах стимулює розвиток бібліотек, адже треба відповідати певним умовам. Зокрема, умовами участі в даному конкурсі були: доступ бібліотеки до Інтернет, належність до мережі інформування про діяльність органів державної влади (ПДГ).

Перемогу в конкурсі проектів Української бібліотечної асоціації «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації в бібліотеках» здобули 5 бібліотек Кіровоградської області: Долинська, Маловисківська, Олександрівська районні бібліотеки для дорослих, Олександрійська міська центральна бібліотека ім. О. Пушкіна та Кіровоградська обласна бібліотека для юнацтва.

Проект нашої бібліотеки розрахований на 2 роки і має на меті створення та забезпечення діяльності пункту європейської інформації у бібліотеці, поширення серед молоді знань про ЄС, європейські цінності та європейський вибір України, залучення нових користувачів до бібліотеки, налагодження співпраці з євроклубами, які були декілька років тому створені в багатьох навчальних закладах нашого міста і на сьогодні мають потребу в інформаційній підтримці.

14 квітня відбулася презентація пункту європейської інтеграції «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся», який було створено на базі відділу популяризації книги та організації змістовного дозвілля молоді. Бібліотекарі познайомили присутніх з планом реалізації проекту та розповіли про програму «Еразмус», історію її виникнення, напрямки, наголосивши, що в 2014-2020 рр. в Євросоюзі діє нова програма «Еразмус+», яка об’єднала сім європейських програм у сфері освіти, науки та спорту. Серед цих програм – програма ім. Жана Моне, яку названо на честь одного з «архітекторів» та «батьків-засновників» Європейського Союзу. Програма «Жан Моне» була започаткована у 1989 р. з метою пропагування ідей Об’єднаної Європи. Україна бере участь у цій програмі з 2001 р.

У презентації пункту брали участь керівники та члени євроклубів – «Астра» Кіровоградського облкомплексу (гімназії- інтернату-школи мистецтв), «Європейський діалог» ЗОШ № 30 та євроклубу гімназії ім. Т. Шевченка. Представники євроклубів ділилися досвідом своєї роботи та розповідали про плани на майбутнє.

Гарний настрій гостям заходу подарував вокальний ансамбль «Первоцвіт» Кіровоградської музичної школи № 1 ім. Г. Нейгауза, виконавши українську народну пісню «Чарівна скрипка» та негритянський спірічуелс «Joshua fit the battle of Jericho» Traditional Negro spiritual Arr: Bernard Dewagtere».

У рамках діяльності пункту європейської інформації для учнівської молоді проведено урок-подорож «Відкриваємо Європу», віртуальну екскурсію «Франція – світовий лідер туризму» для студентів машинобудівного коледжу та віртуальну подорож «Wellcome to England».

День Європи у Кіровограді відзначається досить масштабно. До цього дня Кіровоградська обласна бібліотека для юнацтва організувала промоакцію «Бібліостоп Європою», яку за підтримки управління освіти, науки, молоді та спорту Кіровоградської облдержадміністрації було проведено на вулиці Дворцовій, біля приміщення бібліотеки, у рамках бібліопроекту «Креативна середа» та проекту «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації в бібліотеках» у вечірній час (з 17.00 до 19.30). Партнерами акції виступили: Кіровоградський обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх», магазини «Канцлер», «Велокрут» та Кіровоградська обласна молодіжна громадська організація «Пробудження – Україна».

Акція мала назву «Бібліостоп Європою», тому що передбачала зупинки-локації «Книжковий майданчик», «Містечко європейських розваг», «Майстерня євротворчості» і «Гостьовий майданчик».

У локації «Книжковий майданчик» були представлені: книжкова виставка-презентація пункту євроінтеграції «Читай, слухай, дізнавайся про Європу», книжкова виставка «Читаємо мовами оригіналу», інформаційна дошка «Цікаві факти про Європу».

Весело та людно було на зупинці «Містечко європейських розваг», де усі бажаючі брали участь у вікторині-європазлах «Що я знаю про Європу?», євроквесті, перевіряли свої здібності у дартс-змаганнях Кіровоградського обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» та в чемпіонаті з твістеру. Захоплення молоді викликала виставка-презентація велосипедів від магазину «Велокрут», який показав широкій публіці євровелосипед та провів змагання з майстерності володіння цим популярним у Європі видом транспорту. Бажаючих взяти участь у євроквесті набралося аж на чотири команди. Завдання виконували як на вулиці – у різних локаціях промоакції «Бібліостоп Європою», так і у відділах бібліотеки. За допомогою книжкових виставок: «Читай, слухай, дізнавайся про Європу», «Читаємо мовами оригіналу», «Юридичний компас для молоді», інформаційних стендів, що були розміщені в усіх локаціях, команди «Знавці Європи» та «Євроерудити» успішно розгадали речення: «Європа – це досвід багатьох поколінь» та «Греція – держава на півдні Балканського півострова».

На зупинці «Майстерня євротворчості» кипіла робота, адже бажаючих щось виготовити власними руками не бракувало. Тут діяли майстер-класи: зі створення магнітів з євросимволікою, з арт-розпису «у європейському стилі», з енкаустики від майстрині Світлани Хавроненко, з виготовлення фенічок у кольорах українського прапору від майстрині Олени Гончаренко. «Гостьовий майданчик» привертав увагу не тільки учасників промоакції «Бібліостоп Європою», але й усіх перехожих. Адже тут відбулися виступи відомих у місті молодих музикантів та виконавців: Маші Моренко, Дмитра Саковича, Валі Федоришиної, Колі Папуші та гурту «Coffee unlimited».

На «Гостьовому майданчику» презентував свою роботу євроклуб «Астра» Кіровоградського облкомплексу (гімназія-інтернат – школа мистецтв). Саме тут у виконанні авторів – учениць облкомплексу відбулася презентація пісні «Україна – це Європа» Юлії Заліської та вірша «Я – українець. Я – європеєць» Анастасії Кондаурової.

Драйву молодіжному заходу додав флешмоб «Танцюємо разом» від тренера зі степ-аеробіки, стретчінга з елементами йоги та зумби Світлани Раздіховської. Понад два десятка юнаків та дівчат вправно виконували елементи різних спортивних танців, викликаючи бажання танцювати в усіх присутніх – від наймолодших до людей поважного віку.

Серед заходів до Дня Європи, що відбулися в обласному центрі, – «Єврофест-2016», який вже всьоме об’єднав діяльність євроклубів Кіровоградщини та проєвропейські громадські ініціативи, національні діаспори. Саме цього року в заході взяли участь понад 30 євроклубів м. Кіровограда та Кіровоградської області, ГО «Полонія» (громадська організація польської громади), ГО «Нашіте Хора» (громадська організація болгарської общини), ГО «САУ в Кіровоградській області» (громадська організація вірменської громади), ГО «Розвиток».

Цього року «Єврофест-2016» відбувся у Ковалівському парку у форматі баркемпу. Під час заходу працювали творчі майстерні, інформаційні та ігрові палатки, діяли виставки кращих робіт талановитої молоді, присвячені Дню Європи, форум-театри, які показали мініетюди на тему європейських цінностей, дискусійний клуб «Угода про асоціацію: які можливості вона відкриває» тощо. Про особливості історії та культури країн Європейського Союзу можна було дізнатись під час презентацій євроклубів Кіровоградщини та національних товариств.

На запрошення Ради євроклубів Кіровоградської області, Кіровоградського обласного центру дитячо-юнацької творчості – одного з організаторів «Єврофесту-2016», наша бібліотека презентувала членам євроклубів шкіл області, мешканцям міста Кіровограда пункт європейської інформації «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся», а також для усіх бажаючих було проведено пазл- вікторину «Що я знаю про Європу?», за участь у якій учасники отримували магніти з євросимволікою.

Як завжди, було людно на майстер-класі з арт-розпису «у європейському стилі».

Отже, створені пункти європейської інформації в бібліотеках відкривають молоді нові можливості отримання знань про Європейський Союз, вивчення кращого досвіду та перетворення України в європейську державу.

[object Object]
184 Переглядів
Вибрати мову сайту »