Богдашова К. Гармонія в сім’ї. Поради нареченим, і не тільки // Наше місто. – 2016. – 28 липня. – С. 4

Гармонія в сім’ї
Поради нареченим, і не тільки

Рано чи пізно кожна людина мріє про сім’ю. Дехто починає замислюватись над таємницями сімейного благополуччя з юних літ. Дорослішаючи, кожен знаходить свою відповідь залежно від уподобань, способу життя, вдачі. Але існують родинні цінності, які загальноприйняті в суспільстві і зрозумілі для всіх без винятку.
Українське слово «шлюб» бере свій початок від давньослов’янського слова «сьлюб», що означало урочисту обіцянку. «Слюбитись» у ряді слов’янських мов означало домовитися.
Бібліотекарі помітили, що молоді люди все частіше стали запитувати літературу, пов’язану з психологічними аспектами сімейних стосунків. Отже, ця тема є актуальною для молоді.
Якщо ви юні й закохані, перебуваєте під впливом «ефекту ореола», коли все ввижається дивним і надзвичайним, ці поради стануть вам у нагоді.
Пам’ятайте: для будь-якої людини важливе спілкування, їй необхідно ділитися інформацією, висловлювати власну думку, отримувати поради та рекомендації. Тому неодмінно обмінюйтеся почуттями, навіть негативними. Головне – робіть це у відповідний час. Якщо ви роздратовані, стомлені чи просто голодні, відкладіть розмову. У приємному настрої легше оцінити складну ситуацію, знайти вихід з неї, дійти згоди.
Пильнуйте, щоб розмова не переросла у сварку. Ваша половинка – не противник, а близька людина. І важливо не перемогти її, а зберегти.
Якщо ви після одруження залишите отчий дім, то відпаде першочерговість ваших взаємин з батьками. Але не забувайте приділяти їм належну увагу, піклуватися про них. Не зайвим буде прислухатися до їхньої думки, адже вони мають більший життєвий досвід і зичать вам добра. Однак остаточне рішення стосовно життя сім’ї все-таки має бути за вами двома. Не дозволяйте нікому втручатися у ваше сімейне життя.
Майже третина сімейних сварок відбувається через несприйняття особистих звичок половини. Подумайте про це до шлюбу і не прагніть змінити один одного. Сприймайте вашого партнера таким, яким він подобався до одруження. Єдина в світі людина, яку ви спроможні змінити, – це ви самі.
Мало чоловіків досягають чогось без підтримки дружин, їм потрібні не критика, а любов і захоплення. Це їх окрилює.
Усім жінкам, які хочуть краще зрозуміти свого чоловіка, стане в нагоді книга Стіва Харві «Діяти як жінка, думати як чоловік». Цей твір дасть прекрасну можливість проникнути в думки представників сильної статі, аби отримати відповіді на найпекучіші жіночі питання.
У будь-якому спілкуванні двох людей один «веде», а другий «іде за ним». Інакше їм не бути разом. Навряд чи тут доцільне чергування. Тому розумні жінки добровільно поступаються лідерством чоловікові. А це виходить легко лише за умови, що чоловік, відповідаючи взаємністю, повсякчас піклується про дружину.
Зневіра у шлюбі переслідує тих, хто живе ілюзіями. Важливо зберегти в собі здатність дивуватися, вміння бути вдячними.
Час від часу потрібно робити щось виключно для душі і задоволення, шукати людей, з якими цей досвід можна розділити.
Будьте відверті у стосунках. Не бійтеся говорити про те, що може протиречити інтересам вашої половинки.
Забудьте про свої комплекси. Якщо їх не будете бачити ви, то ваш супутник вважатиме їх милими дрібницями.
Плекайте гармонію в стосунках, і хай у цій гармонії народжуються і виростають ваші діти. Віднайти баланс між кар’єрою і родиною, стосунками з дитиною і чоловіком допоможе книга Дженніфер Пейт «Як навести лад у своєму житті після народження дитини».
Обійти підводне каміння, допомогти родинам, які опинилися в скрутній життєвій ситуації, створити особливу атмосферу в сім’ї допоможе посібник «Психологія сім’ї».
Якщо ви зацікавилися літературою з даної теми, бібліотека чекає на вас!

 

Катерина БОГДАШОВА,
бібліотекарка обласної
бібліотеки для юнацтва

[object Object]
201 Переглядів
Вибрати мову сайту »