Букач Т. Бібліопроект «Креативна середа» //Бібліотечна планета. – 2016. – № 1. – С. 19-21

БІБЛІОПРОЕКТ «КРЕАТИВНА СЕРЕДА»

Щоб якнайбільше зацікавити користувачів, показати нестандартний підхід до діяльності бібліотеки, створити невимушену атмосферу та подолати стереотипи, котрі склалися в суспільстві щодо діяльності бібліотек, фахівці Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва започаткували бібліопроект під назвою «Креативна середа». Проектом передбачено двічі на місяць, кожну другу та четверту середу, з 18:00 до 20:00, проводити різнопланові, цікаві заходи. Мета проекту – організація безкоштовного змістовного дозвілля мешканців міста, популяризація читання.

Бібліопроект стартував 11 лютого 2015 р. Першим заходом став арт-фьюжн «Краса та велич Сходу», під час якого кіровоградці мали змогу відкрити для себе таємниці східних культур.

На початку вечора всіх заворожив виступ учасників йога-студії «САТТВА», які продемонстрували своє володіння цим східним мистецтвом, а потім провели майстер-клас.

Чоловіків найбільше вразили показові виступи борців східних бойових мистецтв, які представляли Кіровоградську обласну федерацію Лао-музей спортивного клубу «Україна». Це були спортсмени різних вікових категорій: від наймолодших до найдосвідченіших професіоналів.

У фіналі заходу відбулася презентація школи східного танцю «Шакті», учасниці якої показали всю красу та жіночність цього виду мистецтва.

Усі охочі мали змогу переглянути чудові альбоми з мистецтва, погортати книги з висловами східних мудреців, згадати дитинство, взявши до рук видання казок, ознайомитися з сучасною літературою Сходу, «помандрувати» далекими та загадковими країнами.

Родзинкою вечора стали й майстер-класи з виготовлення «валентинок» (адже захід відбувся напередодні Дня всіх закоханих) та розпис хною по тілу від майстра міхенді А. Печеної. На цьому розваги не закінчилися.

На першому поверсі відвідувачі мали змогу поспівати в караоке, а на другому – відвідати «бібліотечний кінозал» і переглянути там відеоролики щодо діяльності бібліотеки та буктрейлери про нові, цікаві книги.

Під час наступного заходу бібліопроекту «Креативна середа» кіровоградці насолоджувалися чудовим співом молодих виконавців -–А. Шевченко та О. Теплих. Дует Аліни та Олександра доволі відомий у Кіровограді. Програма його виступу була цікавою й насиченою: звучали як хіти відомих українських виконавців, так і авторські пісні – а капела та в супроводі гітари, піаніно, барабана.

По закінченні виступів гості бібліотеки переглянули виставку новинок літератури «Зупинися на хвилинку, подивися на новинку», пограли в інтелектуальні ігри та отримали як подарунок оригінальний арт-розпис по тілу. Найбільше ж відвідувачів зібралося в костюмованій фотостудії фотографа С. Таровика. Тут усі охочі могли сфотографуватися в оригінальному костюмі – вовка, тигра, панди, мавпи та символу 2015 р. – вівці.

Чудовий настрій та бурхливі емоції панували в бібліотеці і під час «Вечора української культури». Музичні колективи та виконавці Кіровоградського міського будинку вчителя, барди та молоді артисти влаштували справжній фьюжн стилів та напрямів української музики.

Особливого українського колориту події додали майстрині громадського об’єднання «Єлисаветградський узвіз». їх чудові поробки стали справжньою окрасою заходу.

Також цього вечора всіх підкорили учні Кіровоградського професійного ліцею побутового обслуговування. Вони провели дефіле сучасного українського одягу, облаштували «суперову» виставку поробок весняної тематики та провели майстер-клас «Солодка флористика».

Для поціновувачів поезії відбулися читання вголос творів видатної української поетеси Ліни Костенко, якій у березні 2015 р. виповнилося 85 років. Біля відкритого мікрофона всі прихильники творчості мисткині читали улюблені вірші з її творчого доробку.

Пісні радості, весни і надії в традиційних та імпровізованих формах прозвучали під час мистецького міксу «Магія весни».

Спільно весну творили носії натхнення: кіровоградські поети й музиканти, які виконували пісні та читали поезію для душі. У програмі концерту до уваги користувачів – бардівські пісні, веснянки у виконанні музикантів нашого міста, а також весняна поезія від членів літературного об’єднання «Парус».

Аматори та справжні прихильники книг мали змогу переглянути книжкову виставку «Весна в душі й на папері».

Загалом панувала дуже домашня атмосфера, і гості свята залишилися після основної частини концерту біля «відкритого мікрофона», продовжуючи співати пісні та читати поезію.

Уже наступного разу бібліотекарі запропонували відвідувачам «Вечір естетичного релаксу». Під час заходу звучали різні за тематикою, характером та жанром пісні. До уваги відвідувачів було запропоновано різнопланові книжкові виставки, на яких кожен відвідувач міг знайти книгу до смаку.

Свою творчість гостям бібліотеки знову презентували талановиті молоді виконавці Кіровоградщини, які не лише потішили слухачів піснями відомих українських груп «Скрябін» та «Бумбокс», а й подарували пісні, поезії власного авторства.

Особливо запам’яталися відвідувачам учасники Кіровоградської міської громадської організації спортивного танцю «АРТ». Молоді танцюристи майстерно виконали кілька чудових номерів.

Бібліотеку цього вечора відвідали й шановані гості – заступник голови Кіровоградської обласної державної адміністрації С. Коваленко та заступник директора департаменту культури, туризму та культурної спадщини Кіровоградської ОДА Л. Тищенко. Вони відзначили творчу атмосферу вечора і талант молоді міста та пообіцяли стати постійними відвідувачами заходів бібліопроекту.

Весело й цікаво пройшов «Вечір дуетів», у якому взяли участь молоді кіровоградські виконавці – неодноразові учасники різноманітних заходів міста. Всі із захопленням слухали відомі пісні й підспівували артистам.

Окрім концерту, увагу відвідувачів заходу привернули книжкова виставка «Золотий Кіровоградський краю – Батьківщини частка степова», експозиція творчих робіт «І розквітає бісер навесні».

EUROвечір «Україна – це Європа» – перший захід проекту, проведений у форматі вуличної акції. Книжкові виставки «Знайомтесь: література Європи» та «Знай про Європу більше» допомогли відвідувачам більше дізнатися про країни ЄС.

Крім перегляду виставок, усі охочі могли перевірити свої знання, ставши учасниками вікторини «Що я знаю про Європу?», яка проходила в незвичному форматі європазлів.

Захопливим для учасників заходу виявилося й цікаве інтерактивне опитування «Ми – європейці», під час якого можна було написати свої побажання Україні та місту Кіровограду, висловити думки з приводу євроінтеграції. Позитивних висловлювань назбиралося чимало, що свідчить про готовність кіровоградців жити за європейськими цінностями.

Конкурс на найкращий слоган про читання та книги подарував стільки цікавих висловів, що організатори навіть не змогли визначитися з переможцем. Натомість виникла ідея створити великий білборд відповідної тематики, який би спонукав жителів міста більше читати.

Також відбувся майстер-клас із виготовлення магнітів з європейською символікою. Будь-хто міг обрати свій шаблон магніту, виготовити його та забрати з собою.

Привертали увагу й виступи, що відбувалися на музичному майданчику. «Повертайся живим» – таку назву мав танцювальний номер, показаний учнями Кіровоградського пофесійного ліцею побутового обслуговування.

Молоді артисти не тільки ознайомили присутніх зі своєю творчістю, зокрема прекрасним виконанням пісень, а й порадували купою «смачних емоцій» від власноруч виготовлених тістечок.

Цього вечора на Дворцовій вулиці цікаво було всім. Для малечі організували спеціальну зону євророзваг: вони грали в найулюбленішу гру європейців – «Твістер», не забуваючи й про звичні для себе іграшки, розмальовки та забавки. Тепла весняна погода, тематично підібрані розваги та книжкові виставки сприяли чудовому святковому настрою. Кіровоградці дістали чудову змогу добре відпочити після важкого робочого дня.

Заключним заходом першого сезону проекту стала акція на підтримку кіровоградських воїнів, які перебувають у зоні АТО. Захід, що планувався у форматі вуличної акції, через складні погодні умови провели в приміщенні бібліотеки. Але це зовсім не вплинуло на інтерес до нього містян. Того вечора в книгозбірні панували доброзичлива, тепла атмосфера.

Талановита молодь Кіровоградщини влаштувала патріотичний концерт. С. Цигульський, О. Алєксєєнко, А. Шульга, В. Галайдюк, О. Коваль, М. Нідзельський, Коля Папуша, А. Мельник та Д. Тернавський виконували пісні про Україну, а В. Українцев читав вірші. Багато із виконаних пісень написали самі молоді артисти, що дуже вразило глядачів.

Надзвичайно емоційною та хвилюючою була хореографічна композиція у виконанні учнів Кіровоградського професійного ліцею побутового обслуговування. Долучилися до акції і кіровоградські майстрині. Наприклад, Г. Неділько навчала відвідувачів створювати квіти зі стрічок у національних кольорах, С. Пасашкова разом із гостями акції виготовляла заговорену на добро та мир ляльку-мотанку. Кожному відвідувачеві майстриня пояснювала, що потрібно робити, з якими думками працювати та яке значення така лялька матиме для солдата, котрий її отримає.

Також бібліотекарі провели майстер-класи «Патріотичні квіти» і «Патріотичний арт-розпис».

Майстриня та художниця С. Хавроненко на підтримку воїнів надала свої роботи для благодійно розпродажу. А учні Кіровоградського професійного ліцею побутового обслуговування організували доброчинний розпродаж пиріжків власного виробництва. 50 копійок з продажу кожного виробу було передано на підтримку кіровоградців, які перебувають у зоні АТО.

Всі учасники акції долучилися до створення інтерактивного банера «Єдине серце», де кожен міг залишити свої побажання нашим героям.

Співорганізатором акції виступила громадська ініціатива «Армія SOS». Протягом вечора волонтери організації спілкувалися з відвідувачами, розповідали про потреби наших хлопців та збирали благодійну допомогу. Зібрані кошти, речі та продукти було передано волонтерам для вояків. Загалом до участі в акції долучилися близько 200 небайдужих кіровоградців, які передали на потреби воїнів гроші та пакети з продуктами харчування, миючими засобами і засобами особистої гігієни.

Загалом кожна «Креативна середа» була особливою, цікавою та насиченою. Жоден відвідувач не пішов з бібліотеки незадоволеним. Панували сміх, радість і позитивні емоції.

Влітку проект «Креативна середа» був на канікулах, адже літо – пора відпусток та відпочинку. А 21 жовтня 2015 р. відбулося відкриття нового сезону бібліопроекту: на відвідувачів чекав концерт фіналіста і дипломанта музичного конкурсу «Червона рута – 2015» гурту «Контр Версія», а також нові цікаві заходи.

[object Object]
263 Переглядів
Вибрати мову сайту »