Ткаченко С. Вивчити англійську – як на крижану гору вибігти : до Року англійської мови в Україні // Наше місто. – 2016. – 11 лютого. – С. 4

ВИВЧИТИ АНГЛІЙСЬКУ – ЯК НА КРИЖАНУ ГОРУ ВИБІГТИ

До Року англійської мови в Україні

Вивчення англійської мови набуває дедалі більшого значення. У кожній сфері життя доводиться мати справу з англійськими словами, термінами тощо. Крім цього, знання іноземної мови відкриває історію певної країни, її народу, географії, літератури, науки, мистецтва. Багатьох хвилює питання: як вивчити іноземну мову і чи зможу я це зробити самостійно?

Для тих, хто може самоорганізуватись, пропонуємо добірку порад і посібників для самостійного вивчення англійської мови.

Вивчати англійську можна у будь-якому віці. Головне – присвячувати цьому не менше 60-90 хвилин на день і постійно практикувати усне мовлення. Займайтеся вивченням англійської мови у певний час, бажано щодня, адже щоденні заняття, хоч і не дуже тривалі, приносять кращі результати, ніж багатогодинне заняття двічі на тиждень. Влаштуйте собі комфортні умови: зручне робоче місце з гарним освітленням. Пам’ятайте, мова краще засвоюється не тоді, коли її спеціально вчать, а тоді, коли нею природно користуються в живому спілкуванні. Або занурившись у цікаве читання.

Передусім потрібно гарно вивчити англійський алфавіт. Це зробити досить легко, оскільки він створений на основі латинського і складається лише з 26 літер. Далі – зрозуміти основи побудови англійських речень, особливо – порядок слів у реченні. Вивчити основні часи, числівники, попрацювати над вимовою, зрозуміти транскрипцію звуків, правила читання. І в цьому допоможуть посібники з бібліотечного фонду Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва. Князева І. О. «Англійська мова. Граматичний практикум», «Англійська мова для повсякденного спілкування», Кубарьков Г. Л. «Англійська мова без проблем» та інші. Також для вивчення нових слів та засвоєння правильної вимови скористайтеся аудіокнигами та відеоуроками.

Після того, як вивчили алфавіт, ознайомилися з принципами побудови речень та хоча б передивилися найуживаніші часи, можна приступати до читання художніх творів. Власне, для розуміння тексту потрібні невеликі підказки. А потім приходить звикання до певних форм, і граматика краще засвоюється. Адже відомо, що люди, які ніколи не вивчали граматику, потрапивши у відповідне мовне середовище, легко вивчають мову. Повертатися назад з метою повторення не потрібно, просто продовжуйте читати далі. Книги нашого фонду допоможуть вам подолати відповідний бар’єр. Ви засвоїте лексику і звикнете до мови. Починати варто з адаптованої літератури, де після невеликих фрагментів тексту подаються невідомі слова. В деяких книгах пропонуються додаткові завдання. Серед таких – книги із серії «Англійський клуб»: Ray Brad-bury, Short stories, Legends of Robin Hood, Pamela Lyndon Travers Mary Poppins тощо.

Наша пам’ять тісно пов’язана з тим, що ми почуваємо в який-небудь конкретний момент. Вона залежить від нашого внутрішнього стану. Для запам’ятовування потрібне не сонне механічне зубріння чи набуття якихось навичок, а новизна вражень. Аніж кілька разів повторювати слово, краще зустріти його в різних поєднаннях і в різних смислових контекстах. Тому, прочитавши текст, не потрібно завчати слова із нього. Чим інтенсивніше ви будете читати, тим краще засвоїте мову.

Головна проблема всіх, хто довгі роки вивчає одну мову, в тому, що вони займаються нею потроху, не занурюючись із головою. Запам’ятайте: мова – не математика, її не потрібно вчити, до неї треба звикнути. Тут справа не в логіці і пам’яті, а в навиках. Мова в цьому сенсі схожа на спорт, яким треба займатися в певному режимі, інакше не буде відповідного результату. А ще вивчення мови порівнюють із крижаним пагорбом – на нього треба швидко забігти. Поки цього не зробите – будете скочуватися.

Якщо ви досягли моменту, коли вільно читаєте, то вже не втратите цього вміння, навіть якщо відновите читання через кілька років.

Світлана ТКАЧЕНКО,
завідувачка відділу
абонементу обласної
бібліотеки для юнацтва

[object Object]
216 Переглядів
Вибрати мову сайту »