Афганістан: спомин про війну

13 та 14 лютого в бібліотеці відбулася заходи, присвячені Дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 30-й річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан.

Війна в Афганістані розпочалася у грудні 1979 року нападом спецпідрозділів КДБ СРСР на президентський палац у Кабулі та введенням у країну «обмеженого контингенту» Радянської Армії. У конфлікті брали участь збройні сили уряду Демократичної Республіки Афганістан з одного боку і озброєна опозиція (моджахеди, або «душмани») – з іншого. Боротьба велася за повний політичний контроль над територією Афганістану. Війна тривала до виводу основної маси радянських військ 15 лютого 1989 року. Унаслідок цієї війни загинуло близько 1,5 млн. тодішнього населення країни та близько 15 тисяч військовослужбовців колишнього СРСР.

Через горнило радянсько-афганської війни пройшло більше 160 тис. українців, з них 2378 загинули, в тому числі 60 вважаються зниклими безвісти або тими, що потрапили в полон. Поранення отримали більше 8,0 тис. українців, з них 4687 повернулися додому інвалідами.

Сторінки афганської війни, яка для молодих людей 80-х років стала трагедією їхнього життя, промайнули для учнів НВО ліцей-школа «Вікторія-П» під час заходу у відділі популяризації книги.

Історичний екскурс «Героїзм. Трагедія. Історична правда» показав учасникам, у якій країні довелося воювати юнакам, хто і чому їх туди послав.

На зустріч зі школярами ЗОШ № 4 завітав полковник Спіньов Олег Олексійович, учасник війни в Афганістані, колишній офіцер-розвідник ГРУ ГШ, поет, композитор і виконавець власних пісень. У його творчому доробку книги: «Мы из XX века», «Жизнь – моя армия», «Сто часов счастья».

Олег Олексійович охоче поділився зі школярами своїм життєвим досвідом та спогадами про ту страшну війну, прочитав власні вірші.

Під час заходу усі бажаючі дізналися про те, що головне для розвідника та про події, що відбулися тридцять років тому. Запитання учасників зустрічі були такі: «Чи не шкодуєте, що зв’язали своє життя з діяльністю розвідника?», «Якими якостями повинен володіти розвідник?», «Чим Ви сьогодні займаєтеся?», «Які Ваші плани  на майбутнє?».

На згадку про зустріч Олег Олексійович подарував бібліотеці свою книгу «Десять жизней офицера разведки», яку Ви зможете взяти прочитати у відділі абонементу.

DSCN2597
IMG_4683
IMG_4660
IMG_4687
DSCN2595
IMG_4696
IMG_4680
IMG_4670
Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image...
[object Object]
430 Переглядів
Вибрати мову сайту »