Бібліотека – ЗМІ: грані співпраці

Соціальне партнерство – один із пріоритетних напрямків у роботі Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Є. Маланюка.

Ось уже третій рік спільно з редактором українського радіо Кропивницької регіональної філії Національної суспільної телерадіокомпанії України, письменницею Оленою Горобець працівники бібліотеки беруть активну участь у створенні радіопередач у програмі «Дати. Події.Особистості», в якій щотижня розповідають про цікаві факти з історії міста, відомих особистостей, життя і творчість яких тісно переплелася з нашим краєм. Висвітлюють історичні події, що відбувалися на Кіровоградщині від початку заснування фортеці святої Єлисавети і до наших днів.

У передачах висвітлюються історико-культурні особливості нашого регіону, розглядається їх важливість в контексті європейського та світового культурного надбання.

Щоб охопити якомога більше тем, передачі умовно розділені на такі блоки: відомі особистості нашого краю, історичні факти та події, що відбувалися на Кіровоградщині, архітектурні перлини міста та області. Назву декілька передач, що звучали в ефірі: «З історії благодійництва на Єлисаветградщині», «Церква Покрови Пресвятої Богородиці у Кропивницькому», «Єлисаветградський трамвай», «Єлисаветградська медико-хірургічна школа», «Друкарні Єлисаветграда», «Перша церква Єлисаветграда», «Брати Томас і Роберт Єльворті», «Перший памятник у Єлисаветграді», «Відомі жінки Єлисаветграда», «Ігор Тамм – Нобелівський лауреат», «Єлисаветградське благодійне товариство «Поширення грамотності й ремесел» та ін.

Розповідаючи про ту чи іншу подію, ми намагаємося привернути увагу радіослухачів до книг краєзнавчої тематики. Наприклад, якщо йшлося про Олександра Пашутіна, колезького радника, єлисаветградського міського голову (1878—1905), почесного громадянина нашого міста – то це розповідь про його книгу «Исторический очерк города Елисаветграда»; якщо про письменників-земляків Є. Маланюка, В. Винниченка, Ю. Яновського, В. Гончаренка, С. Барабаш – то їх твори; якщо мова йшла про вчених, медиків, педагогів, дослідників нашого краю, наприклад, В. Ястребова – то згадували його твори та праці; якщо мова йшла про меценатів – Є. Чикаленка, Г. Дмитрян – то розповідали про те, як вони фінансово підтримували видавництво книг та освіту.

Готуючи кожну передачу, автори прагнуть знайти в будь-якій інформації певну «родзинку», намагаються подати повідомлення, які спонукають слухача до активної думки.

На протязі цих років було створено більш ніж 40 радіопередач. Аналізуючи спільну роботу, було відзначено наступні позитивні зрушення як для радіо, так і для бібліотеки: насамперед, це збільшення аудиторії радіослухачів, зростання читацької аудиторії, відвідуваності сайту та сторінки бібліотеки у соціальних мережах, збільшення кількості замовлень від навчальних закладів міста на заходи краєзнавчої тематики та зустрічей з письменниками, краєзнавцями, про що свідчать відгуки пересічних жителів Кіровоградщини та колег. Це все підтвердило актуальність такої співпраці, адже зараз, як ніколи, зростає інтерес у молоді до всього «свого», українського. Молоді люди шукають себе у світі і цей світ допомагає їм відкривати книга та засоби масової інформації.

Сьогодні ми з впевненістю можемо стверджувати, що робота бібліотеки і ЗМІ має бути спільною, бо вона є взаємовигідною, живим потоком інформації, емоцій, постійних знахідок у світі книг та людських стосунків. Робота бібліотеки в цьому напрямку продовжується, адже Кіровоградська земля багата історією, традиціями, людьми та подіями.

Ми – команда однодумців, які постійно прагнуть оновлення. Про нас чують, нашу діяльність обговорюють, нас підтримують.

Людмила Гурба

[object Object]
315 Переглядів
Вибрати мову сайту »