«Ланцюг поколінь» об`єднав патріотів // Народне слово. – 2017. – 16 листопада. – С. 9

«Ланцюг поколінь» об`єднав патріотів

У той час, як цього дня на центральній вулиці Кропивницького ледь тріпотіли нечисленні символи забороненої ідеології, майже поряд з`єднався ланцюг поколінь патріотів незалежної України.

Адже саме 7 листопада у кропивницькій бібліотеці ім. Є. Маланюка (колишня Бойченка) відомий історик, краєзнавець, літератор, викладач Юрій Митрофаненко презентував книги з історії Української революції 1917 – 1921 років. Дату було обрано не випадково, пояснив науковець: «7 листопада – особливий день в історії України. Придушення українцями більшовицького перевороту в Києві (це 7 листопада за новим стилем) і проголошення УНР (Української Народної Республіки) та чітке визначення її кордонів. Єлисаветградський та Олександрійський повіти увійшли до складу УКРАЇНИ (УНР). Це також 7 листопада, але за старим стилем».

На гостей чекав приємний сюрприз: брошура “Холодноярські стежки нашого краю” (текст, фото, карти, листівки, чудова поліграфія), видана за підтримки Міністерства молоді та спорту України і відповідного департаменту ОДА. Під час презентації відвідувачам показали тисячу (!) світлин доби Української революції з коментарями Юрія Митрофаненка, більше того – усі бажаючі могли отримати цей заздалегідь оцифрований організаторами унікальний матеріал на флеш-носії.Хоча вхід анонсували як безкоштовний, організатори знайшли можливість внести до заходу благодійну складову: в обмін на книгу та лекцію гостям пропонували передати по 20 гривень волонтерській організації «Серця матерів Кіровоградщини» під гаслом «Отримав книгу про військо – підтримай військо!» та в межах акції «Ланцюг поколінь».

[object Object]
266 Переглядів
Вибрати мову сайту »