Шах Д. І в душі оселиться літо // Наше місто. – 2017. – 13 липня. – С. 4

І В ДУШІ ОСЕЛИТЬСЯ ЛІТО

Обласна бібліотека для юнацтва пропонує перелік книг, які допоможуть цікавіше провести вашу відпустку, наповнити літо новими і цікавими враженнями.

Френсіс Скотт Фіцжеральд «Ніч лагідна». Теплий літній вечір можна приємно провести, поринувши у творчість класики. Роман «Ніч лагідна» — історія про зіткнення романтичного ідеалу з дійсністю на основі життя багатої сімейної пари Діка і Ніколь Драйверів. Вони живуть весело і красиво, влаштовують помпезні розваги на березі затишного курортного пляжу, але життя вносить свої корективи…

Рей Бредбері «Кульбабове вино». Мабуть, жоден список рекомендованої літератури не обходить творчість цього письменника. Літо у неіснуючому містечку Грій Таун 1928 року… Веселі розваги чотирьох безтурботних хлопчаків… І кульбабове вино, яке готує дідусь… Воно – як чарівна капсула часу, що вбирає у себе досвід минулих літ. Як ностальгія за дитинством, у яке зможе хоча б на мить повернутися кожен, хто візьме до рук фантастичну повість Рея Бредбері «Кульбабове вино». Ця книга – острівець, на якому зупиняється час. Її сторінки дихають далекими дитинно-безмежними спогадами – теплими, п’янкими, вічними, проте їх нам не спіймати ніколи.

Пауло Коельо «Подібно річці». Чудова книга, на сторінках якої зібрані розповіді з життя самого автора й інших людей. П. Коельо в своїх притчах розкриває глибокі аспекти нашого повсякденного життя і навчає звертати увагу навіть на дрібниці, які на перший погляд здаються не важливими.

Алессандро Барікко «Море-океан». Найкрасивіший роман сучасної італійської літератури, де морське узбережжя – не земля і не море, а місце, якого ніби не існує… Автор не пише про конкретні події, він пише про емоції і відчуття. Сама книга дуже гарна, як мереживна морська піна, що більше розкриває глибинний сенс моря-океану. Море – як і життя, його хвилі можуть бути лагідними, а можуть потягти на дно. Є над чим замислитися, є куди прагнути, на що наважуватися, а що залишити в минулому.

Лорі Нельсон Шпільман «Список мрій». Влітку життя особливо наповнюється мріями і прагненням їх здійснити. Ця книга буде особливо цікавою для справжніх мрійників. Це зворушлива історія, яка нагадує нам, що варто жити повним життям, формувати список бажань і рухатися до своєї мети.

Тетяна Белімова «Трояндовий джем». У книжці зібрані твори, об’єднані теплотою, добром і бажанням розрадити читача в нашому непростому сьогоденні. Дані історії життєствердні, легкі, приємно читаються. І, як запевняє авторка, вони реалістичні.

Надія Гуменюк «Танець білої тополі». Зворушлива історія про дівчину з сиротинця. Доля приведе її до білої тополі на горі біля села, яке вона так довго розшукувала. Ця книга перенесе вас у початок XX століття, де переплетуться болісні втрати і медовий смак щастя.

Тетяна Демура «Літо назавжди». Твір про перші світлі і незабутні почуття молодих людей, для яких кохання стає потужним стимулом до творчого зростання та самоствердження. Герої ліричної повісті, унікальні характери яких виписані з тонким гумором і теплотою, дорослішають разом зі своїм чистим і щирим коханням. І не зраджують його. їхня зустріч через десять років тільки підтверджує цю просту істину. Прекрасна історія, після якої оселяється літо і в душі.

Олена Нестеріна «Побачення у морі». Одна з популярних серед підлітків книг містить у собі коктейль першого дівочого кохання, інтригуючих таємниць і морського бризу. Читачі запевняють, що ця книга не лише про любов і всілякі дівочі змагання на предмет «котра красивіша». Вона також про те, як варто жити, а як – ні.

Сергій Осока «Нічні купання в серпні». Безумовно, зворушлива книжка для міських мешканців, які у босоногому дитинстві проводили багато часу в селі у дідусів-бабусь. Твір насичений «сімейними хроніками» і теплими спогадами дитинства.

Тож насолоджуйтеся з книжкових сторінок морським бризом, теплом літнього сонця, свіжістю сільських місцин. І нехай кожне ваше літо буде посвітлому незабутнім!

Джаніта ШАХ
бібліотекарка відділу
абонементу

[object Object]
272 Переглядів
Вибрати мову сайту »