Шах Д. Що читати влітку // Народне слово. – 2017. – 13 липня. – С. 15

ЩО ЧИТАТИ ВЛІТКУ

Літо і читання – здавалось би, поєднання доволі сумнівне. Читати, не читати, читати потроху, носити з собою книги про всяк випадок – діапазон можливостей для людей у відпустці достоту великий. Однак ми абсолютно переконані, що читати слід будь-коли і літо не виняток, адже у сучасному світі ми приречені читати цілий рік, тому що тепер отримання знань дуже актуальне.

Тож Кіровоградська обласна бібліотека для юнацтва пропонує перелік книг, які допоможуть цікавіше провести відпустку, наповнити літо новими і цікавими враженнями.

Френсіс Скотт Фіцжеральд «Ніч лагідна»

Теплий літній вечір можна приємно провести, поринувши у творчість класики. Роман «Ніч лагідна» — історія про зіткнення романтичного ідеалу з дійсністю на основі життя багатої сімейної пари Діка і Ніколь Драйверів. Вони живуть весело і красиво, влаштовують помпезні розваги на березі затишного курортного пляжу, але життя вносить свої корективи…

Рей Бредбері «Кульбабове вино»

Мабуть, жоден список рекомендованої літератури не обходить творчість цього письменника. Літо у неіснуючому містечку Грій Таун 1928 року… Веселі розваги чотирьох безтурботних хлопчаків… І кульбабове вино, яке готує дідусь… Воно – як чарівна капсула часу, що вбирає у себе досвід минулих літ. Як ностальгія за дитинством, у яке зможе хоча б на мить повернутися кожен, хто візьме до рук фантастичну повість Рея Бредбері «Кульбабове вино». Ця книга – острівець, на якому зупиняється час. Її сторінки дихають далекими дитинно-безмежними спогадами – теплими, п’янкими, вічними, проте їх нам не спіймати ніколи.

Пауло Коельо «Як течія ріки…»

Чудова книга, на сторінках якої зібрані розповіді з життя самого автора й інших людей. П. Коельо в своїх притчах розкриває глибокі аспекти нашого повсякденного життя і навчає звертати увагу навіть на дрібниці, які на перший погляд здаються не важливими.

Алессандро Барікко «Море-океан»

Найкрасивіший роман сучасної італійської літератури, де морське узбережжя – не земля і не море, а місце, якого ніби не існує… Автор не пише про конкретні події, він пише про емоції і відчуття. Сама книга дуже гарна, як мереживна морська піна, що більше розкриває глибинний сенс моря-океану. Море – як і життя, його хвилі можуть бути лагідними, а можуть потягти на дно. Є над чим замислитися, є куди прагнути, на що наважуватися, а що залишити в минулому.

Лорі Нельсон Шпільман «Список мрій»

Влітку життя особливо наповнюється мріями і прагненням їх здійснити. Ця книга буде особливо цікавою для справжніх мрійників. Це зворушлива історія, яка нагадує нам, що варто жити повним життям, формувати список бажань і рухатися до своєї мети.

Тетяна Белімова «Трояндовий джем»

У книжці зібрані твори, об’єднані теплотою, добром і бажанням розрадити читача в нашому непростому сьогоденні. Дані історії життєствердні, легкі, приємно читаються. І, як запевняє авторка, вони реалістичні.

Надія Гуменюк «Танець білої тополі»

Зворушлива історія про дівчину з сиротинця. Доля приведе її до білої тополі на горі біля села, яке вона так довго розшукувала. Ця книга перенесе вас у початок XX століття, де переплетуться болісні втрати і медовий смак щастя.

Тетяна Демура «Літо назавжди»

Твір про перші світлі і незабутні почуття молодих людей, для яких кохання стає потужним стимулом до творчого зростання та самоствердження. Герої ліричної повісті, унікальні характери яких виписані з тонким гумором і теплотою, дорослішають разом зі своїм чистим і щирим коханням. І не зраджують його. їхня зустріч через десять років тільки підтверджує цю просту істину. Прекрасна історія, після якої оселяється літо і в душі.

Олена Нестеріна «Побачення у морі»

Одна з популярних серед підлітків книг містить у собі коктейль першого дівочого кохання, інтригуючих таємниць і морського бризу. Читачі запевняють, що ця книга не лише про любов і всілякі дівочі змагання на предмет «котра красивіша». Вона також про те, як варто жити, а як – ні.

Сергій Осока «Нічні купання в серпні»

Безумовно, зворушлива книжка для міських мешканців, які у босоногому дитинстві проводили багато часу в селі у дідусів-бабусь. Твір насичений «сімейними хроніками» і теплими спогадами дитинства.

Тож насолоджуйтеся з книжкових сторінок морським бризом, теплом літнього сонця, свіжістю сільських місцин. І нехай кожне ваше літо буде посвітлому незабутнім!

Джаніта ШАХ
бібліотекар відділу абонементу

[object Object]
294 Переглядів
Вибрати мову сайту »