Тарас Шевченко й одвічна жіноча таїна

13 березня працівниками відділу мистецтв для учнів ДНЗ «Кропивницький професійний ліцей побутового обслуговування» було проведено захід «Тарас Шевченко й одвічна жіноча таїна» (до 205-ої річниці від дня народження поета).

Мало кому в коханні так не щастило, як Тарасу Шевченку. Маючи багато талантів, гострий розум, товариську вдачу, він, здавалось би, був приречений на успіх у жінок. Натура творча і вразлива, часто закохувався. І в нього закохувались. Та особисте життя так і не склалося. Тарас Григорович страждав від самотності, хоча дуже хотів мати родину.

Під час заходу учні дізналися про жінок, які надихали Шевченка-художника, дарували надію, навіювали смуток, жінок, яких любив він та які любили його.

Т. Шевченко залишив нам у спадок чудові жіночі портрети. Знайомлячись із його образотворчою спадщиною, переконуєшся, що коли б не створив нічого іншого, а лише серію жіночих портретів (Т. Маєвської, Г. Закревської, Є Кейкуатової, А. Ускової, М. Максимович, Л. Полусмакової), то й вони принесли б Тарасу Григоровичу славу відомого художника.

IMG_7001
IMG_6997
IMG_6993
IMG_6986
0
195 Переглядів