Тапас і хамон та інші дива кулінарного реаліті-шоу // Наше місто. – 2017. – 27 квітня. – С. 4

Тапас і хамон
та інші дива кулінарного реаліті-шоу

 

Обласна бібліотека для юнацтва вкотре порадувала своїх відвідувачів. Цього разу в рамках бібліопроекту «З екрану – в реальність» відбувся кулінарний батл «Майстер-шеф у бібліотеці».

Захід було проведено за форматом популярного однойменного телевізійного шоу вперше в нашому місті. Свою кулінарну майстерність доводили команди майбутніх кухарів – учнів ліцею сфери послуг та ліцею № 2. Завданням учасників було приготування трьох страв з меню відомих закладів харчування нашого міста. В «екстремальних» умовах, на очах глядачів.

На приготування кожної страви команди мали 15 хвилин. Першим конкурсним завданням команд став «Теплий салат із телятини» від кав’ярні «Прага». Приготувати страву команди мали у форматі естафети. Кожен учасник виконував лише один процес. Останній учасник презентував страву.

Другою стравою кулінарного меню стала закуска від кав’ярні «SHObаг». Приготування проходило у форматі гри «Крокодил». Шеф-кухар кав’ярні Кирило Митрофанов пояснив капітанам технологію приготування страви «Тапасу з моцарелою та хамоном». Капітани повинні були мовою жестів пояснити своїм командам, як приготувати та оформити цю закуску.

Перед початком третього конкурсу відома шоколатьє Вікторія Морозова провела для учасників майстер-клас із роботи з шоколадом. Розповіла про особливості темперування шоколаду та технологію приготування шоколадних цукерок. Після цього команди створювали власні цукерки використовуючи білий, чорний та молочний види шоколаду, а також різні додаткові наповнювачі — горіхи, кунжут, мак, кокос та інші.

Команди створювали справжні кулінарні шедеври. Їхні страви були абсолютно різні як за смаком, так і за формою подачі. Оцінювали конкурсантів майстри професійної кухні. Вікторія Морозова – шоколатьє, власниця кондитерської «Какао Боб». Кирило Митрофанов – шеф-кухар «SHObаг». Олена Слива – адміністраторка кав’ярні «Прага». Кожна страва була оцінена за трьома критеріями – швидкість приготування, смак та оформлення.

З рахунком 22,6 бала перемогла команда професійного ліцею сфери послуг. Обидві команди отримали гарні призи від партнерів та незабутній досвід роботи в умовах екстремальної «бібліотечної» кухні.

Колектив бібліотеки щиро вдячний за підтримку депутату міської ради Михайлу Бежану, швейному виробництву «Мрія Є» та постійному другу і партнеру магазину «Kancler.com». Саме завдяки їм учасники змагань, окрім цікавого досвіду, отримали ще й гарні призи.

До речі, а що ж таке «тапас і хамон», про які сказано в заголовку?

Під словом «тапас» мається на увазі спосіб подачі невеликих шматочків багета, овочів, м’яса чи морепродуктів. Поєднання вказаної начинки з хлібом також називається тапасом.

Хамоном в Іспанії називають сиров’ялені свинячі окости або шинку.

Можливо, ви теж щодня таке споживаєте, а не знаєте, що їсте не аби-що, а тапас. Простий бутерброд, але ж як загадково звучить!.

[object Object]
240 Переглядів
Вибрати мову сайту »