Букач Т. Було по-домашньому затишно // 21-й канал. – 2017. – 2 березня . – С.12

Було по-домашньому затишно

 

Душевно, по-домашньому, з веселощами, сміхом і жартами минулого тижня гуляла Масляна в обласній бібліотеці для юнацтва. На пропозицію організаторів заходу більше дізнатися про традиції святкування Масляної, пограти в різні ігри, взяти участь у майстер-класах, послухати хорошу музику у виконанні молодих музикантів відгукнулися близько 150-ти жителів міста різного віку. Деякі прийшли цілими родинами. Завітали на гостини до бібліотеки також курсанти ліцею «Сокіл», що при школі-інтернаті, вихованці дитячого будинку «Наш дім» обласного центру.

Учасники свята вчилися робити паперового весняного птаха жайвора, гіацинти, з задоволенням змагалися, хто зубами більше дірок у млинці зробить, грали в «Ялинки-пеньочки», кидалися паперовими «сніжками», співали частівки про Масляну, з задоволенням переглянули колекцію одягу, запропоновану Імідж-центром «Ольга».

Актори молодіжного театру «Палата № 6» подарували глядачам цікаве театралізоване дійство про традиції святкування Масляної нашими предками. Так, один із днів масляного тижня (а саме середа) «зобов’язував» зятів завітати до тещі на млинці, а потім (у п’ятницю), теща наносила візит у відповідь. Її «доставку» повинен був забезпечити зять. І якщо теща була доброю, то родич віз її, вибираючи найкращу дорогу. Якщо ж мати дружини відзначалася поганим характером, то їй доводилося трястися вибоїнами й ямами.

Священик Соборного храму Благовіщення Пресвятої Богородиці Іван Верескун розповів про християнські традиції святкування Масляної та про те, як найкраще підготуватися до Великого посту, що починається після неї.

На святі були, звичайно, й млинці. їх працівники бібліотеки зробили близько шестисот. Усім вистачило наїстися та напитися смачного духмяного чаю.

Т.Букач,

завідуюча сектором соціокультурної діяльності

[object Object]
275 Переглядів
Вибрати мову сайту »